آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

لاغر کردن بازو با شاک ویوتراپی و رویکرد اشتورز مدیکال در زعفرانیه

شاک ویو تراپی عبارت است از وارد کردن مجموعه‌ای از ضربات دارای انرژی بالا به ناحیه تحت درمان. شاک ویو، شوکی از امواج صوتی فیزیکی است؛ نه موج الکتریکی. در این روش هیچ گونه انجماد، حرارت یا تاثیرات جانبی وجود ندارد. بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، فناوری امواج صوتی یکی از بهترین گزینه‌های غیر تهاجمی موجود برای تحریک تغییرات در سطح سلولی به منظور درمان رسوبات چربی، زخم‌ها، سلولیت و چین و چروک است. این روش همچنین از وارد شدن آسیب به بافت‌های سالم جلوگیری می‌کند. نتایج این روش درمانی نشان می‌دهند که استفاده از شاک ویو به وضوح اندازه دور ران را کاهش داده و پوست را محکم و صاف می‌کند. دکتر الناز احمدی در زعفرانیه با کمک روش شاک ویوتراپی و رویکرد اشتورز مدیکال برای لاغرکردن بازو له شما کمک خواهند کرد.

داشتن بازوهای شل و آویزان باعث می‌شود در فصول گرم سال که تمایل دارید آستین کوتاه یا تاپ بدون آستین بپوشید، احساس خجالت کنید. اگرچه محل ذخیره چربی در بدن به ژنتیک شما بستگی دارد، اما به نظر می‌رسد بیشتر زنان دارای ذخایر چربی در بازو های خود هستند و از این موضوع ناراضی می‌باشند. اگرچه ممکن است بتوانید میزان ذخایر چربی موجود در بازوهای خود را کاهش دهید، اما باز هم این ذخایر چربی نسبت به سایر قسمت‌های بدن، دیرتر از بین می‌روند.

دکتر الناز احمدی در کلینیک زیبایی زعفرانیه با کمک روش شاک ویوتراپی و رویکرد اشتورز مدیکال برای لاغرکردن بازو به شما کمک خواهند کرد.

مبانی افزایش وزن و نحوه تاثیر آن بر بازوها


بازوهای شما نیز با افزایش وزن بدن تغییر می‌کنند. ذخیره شدن چربی در بازوها، بسیار مشخص‌تر از ذخایر چربی اضافه در سایر قسمت‌های بدن مانند پهلو ها یا برجستگی‌های شکم است. اگر شما روزانه ۱۰۰ کالری اضافه مصرف کنید، وزن شما تقریباً هر ماه یک پوند افزایش پیدا می‌کند. این وزن اضافه در نهایت منجر به ایجاد ذخایر چربی در بخش فوقانی بازوی شما می‌شود.

بدن شما می‌تواند چربی اضافه را در هر جایی ذخیره کند. محل ذخیره شدن چربی‌های اضافه بستگی زیادی به شکل بدن شما دارد. برخی از افراد به سرعت در ناحیه لگن خود افزایش وزن پیدا می‌کنند. برخی دیگر از افراد با اضافه کردن هر کیلو وزن، به سرعت تاثیر آن را روی شکم خود مشاهده می‌کنند. همچنین برخی از افراد نیز هستند که اضافه وزن آنها در قسمت پایینی ساق پا و بالای بازوها دیده می‌شود.

افزایش وزن دلایل متعددی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل، رژیم غذایی شما است. وقتی مصرف شکر و غلات فرآوری شده شما بیش از حد باشد، به راحتی از میزان کالری مجاز روزانه خود فراتر خواهید رفت. برخی از غذاهای این گروه شامل محصولات کنسرو شده و فرآوری شده، آب‌نبات ها، نان، ماکارونی و نوشابه هستند.

بدن شما به میزان بسیار اندکی از قند تغذیه می‌کند. قندها به سرعت هضم می‌شوند و این امر باعث می‌شود بدن شما انسولین ترشح کند. مصرف مداوم قندها می‌تواند منجر به افزایش سطح انسولین شود. در این وضعیت به جای آن که سطوح بالای انسولین به عنوان انرژی سوزانده شوند، به عنوان چربی ذخیره می‌شوند. اگر بدن شما از نوعی باشد که چربی اضافه خود را در قسمت بالای بازوها ذخیره کند، در این ناحیه و سایر نواحی بدن افزایش وزن را مشاهده خواهید کرد.

برخی از افراد تصور می‌کنند که می‌توانند کالری‌های دریافتی از مصرف قندها و سایر غذاهای کم ارزش مصرفی خود را بسوزانند. این باور بی‌اساس است و بعید است که مانع افزایش وزن شما شود. شما باید به طور کلی رژیم غذایی خود را تنظیم کنید و غذاهای سالم را به عنوان منبع اصلی مصرف مواد غذایی خود در نظر بگیرید. بدن شما به یک برنامه غذایی متعادل که شامل پروتئین های کنترل شده حاصل از سبزیجات، غلات کامل و پروتئین بدون چربی است، احتیاج دارد. این غذاها از رشد ماهیچه‌ها و فرم بدن سالم پشتیبانی می‌کنند.

به چه دلیل چربی‌ها در بازو ذخیره می‌شوند؟


انواع مختلفی از چربی وجود دارد؛ فرم بدن کبدی که باعث می‌شود شکم بیرون زده داشته باشید و نوع بدن آدرنال که باعث افتادگی شکم می‌شود. یک شکل بدن تخمدانی نیز وجود دارد که در آن چربی‌ها در زیر کمر و در ناحیه ران‌ها و لگن جمع می‌شوند. نوع دیگری از فرم بدن، نوع بدن تیروییدی است که در آن چربی‌ها در سراسر بدن توزیع می‌شوند. درمیان وجود چربی در بازوها و افزایش بافت سینه، نوعی ارتباط وجود دارد. افرادی که دارای ذخایر چربی اضافه در بازوهای خود هستند، شاهد افزایش وزن در ناحیه باسن و ران نیز هستند.

چربی‌ها در بازو

شکل بدن تخمدانی


تخمدان‌های شما تولید کننده هورمون استروژن هستند و هنگامی که تولید این هورمون از کنترل خارج می‌شود، این وضعیت می‌تواند باعث جمع شدن چربی اضافه روی باسن، شکم و ران شود. اگر تخمدان‌ها دچار اختلال شوند، تجمع چربی در لگن به وجود می‌آید. این تجمعات چربی اغلب با عنوان «کیسه‌های زینی» یا « دستگیره‌های عشق» شناخته می‌شوند.

فرم بدن کبدی


وقتی کبد شما به دلیل مصرف الکل یا رژیم غذایی نامناسب آسیب می‌بیند، مجبور می‌شود در طول فرآیند گوارش شما، آنزیم‌های خود را بسازد. مشخصه عملکرد نادرست کبد، بیرون زدن شکم است.

نوع بدن آدرنال


هنگامی که استرس بیش از حدی داشته باشید، بدن شما شروع به تولید کورتیزول اضافه می‌کند که هورمون چربی شکم است. چربی در قسمت‌های میانی و سایر نواحی بدن شما جمع می‌شود. بدن شما در حالی که تلاش می‌کند چربی شکم که باعث به جلو کشیده شدن بدن شما شده است را جبران کند، شروع به تجمع چربی در قسمت‌های بالای کمر و بالای بازو می‌کند.

لاغرکردن بازو با شاک ویوتراپی


شاک ویو تراپی یک روش درمانی برای کاهش وزن نیست؛ با این حال به عنوان یک تکنیک پیکر تراشی بسیار موثر است. نمونه‌های بسیاری گزارش شده‌اند که در آن‌ها بیماران پس از دریافت شاک ویو تراپی، کاهش چربی در نواحی تحت درمان همراه با کاهش وزن عمومی را تجربه کرده‌اند. در آینده تحقیقات بیشتری برای بررسی این نتایج انجام خواهد شد.

به این ترتیب شاک ویو تراپی از نظر بالینی برای درمان بیماران چاق مناسب نیست؛ اما می‌تواند برای افرادی که به دنبال شروع برنامه پیکرتراشی هستند مفید باشد. اگرچه شاک ویو تراپی جایگزینی برای ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم نیست،اما اگر دارای سلول‌های چربی سرسختی هستید که در مقابل از بین رفتن مقاومت می‌کنند، این روش درمانی به شما کمک خواهد کرد.

چه نواحی از بدن را می‌توان به کمک شاک ویو تراپی بهبود بخشید؟


شاک ویو تراپی را می‌توان روی بسیاری از نواحی بدن از جمله قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها، زانو، بازوها، باسن، لگن و شکم انجام داد.

اصول شاک ویو تراپی روی ارگانیسم انسانی


مبنای شاک ویو تراپی در درمان سلولیت،تاثیر امواج شوک با طیف فشار بالای مادون قرمز (اینتراسوند) (با اولتراسوند سونوگرافی اشتباه گرفته نشود- چرا که در ماهیت و تاثیر امواج با یکدیگر متفاوت هستند) بر بافت است. امواج شاک می‌توانند انرژی را از نقطه تولید به نواحی دورتر (در واقع در عمق نسبتاً زیاد) منتقل کنند. یکی از خواص منحصر به فرد شاک‌ویو، توانایی آن در انتقال پالس انرژی به بافت‌های بدن با سرعت یکنواخت ۱۵۰۰ متر بر ثانیه بدون آسیب بافتی است.

تاثیرات درمانی شاک ویو در درمان سلولیت عبارتند از:

 • تحریک متابولیسم سلولی که منجر به شکستن چربی (تری گلیسرید)، گلیسرول و اسیدهای چرب می‌شود.
 • افزایش نفوذپذیری غشای سلولی
 • افزایش تکثیر فیبروبلاست‌ها که باعث تشکیل فیبرهای کلاژن و الاستین جدید می‌شود؛ سنتز اسید هیالورونیک درون زا که سلامت پوست، قابلیت ارتجاعی، انعطاف پذیری، بهبود پوست و حفظ تعادل آب را بازیابی می‌کند.
 • بهبود میکروسیرکولاسیون که باعث تجزیه ترکیبات چربی و حذف آن از بافت می‌شود.
 • تحریک مکانیکی سیستم عروقی لنفاوی که منجر به افزایش تخلیه لنفاوی و کاهش تورم می‌شود.

اصول شاک ویو تراپی

تاثیرات امواج شوک در درمان سلولیت توسط شاک ویو تراپی


دانشمندان اثبات کرده‌اند که امواج شاک ویو بلافاصله سلول‌های چربی را می‌شکنند، به تحریک میکروسیرکولاسیون در بافت‌ها کمک کرده و گردش خون را بهبود می‌بخشند. همه این نتایج در کنار یکدیگر باعث تحریک لیپولیز (تجزیه چربی) می‌شود. پس از اتمام جلسات درمان با شاک ویو، تری گلیسریدها (چربی‌ها) در مایع بین سلولی اطراف حل شده و سپس با جریان خون و مایعات لنفاوی به کبد هدایت می‌شوند جایی که در آن به طور طبیعی از چرخه حذف می‌شوند.

در مرکز پزشکی Awatage درمان سلولیت توسط شاک ویو تراپی مستلزم۱۲ تا ۶ جلسه درمانی است که تعداد جلسات و دفعات آن به صورت جداگانه برای هر فرد تجویز می‌شوند.

فاصله بین جلسات درمانی ۴ تا ۷ روز است. بیمار می‌تواند به تشخیص خود هزینه تمام جلسات را به صورت یکجا پرداخت کند (که در این صورت تخفیف خواهد گرفت) یا اینکه هزینه هر جلسه را بلافاصله پس از آن پرداخت کند.

تفاوت اصلی بین درمان سلولیت با شاک ویو تراپی و سایر روش‌های درمانی ضد سلولیت این است که از این طریق نه‌تنها خود سلولیت از بین می‌رود، بلکه ارگان از نظر سلامت، نوعی تولد مجدد پیدا می‌کند. «فعال سازی» یا تحریک سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های بافت همبند که پروتئین کلاژن و الاستین را سنتز می‌کنند) توسط امواج شاک به تولید فیبرهای کلاژن نیز صورت می‌گیرد که به بدن اجازه می‌دهد افتادگی پوست را برطرف کرده و در کوتاه مدت با زبری و شل شدن پوست مبارزه کند.

روش شاک ویو تراپی برخلاف اکثر روش‌های دیگر درمانی سلولیت، به بدن اجازه می‌دهد تا فرایند بسیار مهمی را در خود آغاز کند که به سالم‌تر شدن پوست کمک می‌کند و نه فقط علائم سلولیت، بلکه خود آن را برای مدت طولانی از بین می‌برد. در پایان دوره‌های درمانی و همچنین پس از گذشت ۶ ماه از درمان، تاثیرات حقیقی آن را خواهید دید. در این مدت نه تنها پوست شما سفت‌تر می‌شود، بلکه بافت پوست محکم‌تر شده و خاصیت کشسانی بیشتری پیدا می‌کند.

تکنولوژی درمان سلولیت توسط شاک ویو تراپی که توسط Storz Medical ایجاد شده است

در طول دوره درمان سلولیت با استفاده از شاک ویو تراپی برون جسمانی، پزشک از تحریک بیومکانیکی با تکنولوژی ثبت شده D-actor استفاده می‌کند که دستگاه‌های تولید امواج آن، توسط دستگاه شرکت سوئیسی Storz Medical تولید می‌شوند. تکنولوژی D-Actor اخیراً در روش‌های زیبایی و درمان سلولیت، اصلاح خطوط بدن، تقویت ماهیچه‌ها و بافت‌های همبند کاربرد پیدا کرده است. لازم به ذکر است که عمق نفوذ شاک ویوی که در این مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تا ۷۰ میلیمتر است که این امر به شما این امکان را می‌دهد تا سلولیت را در هر مرحله‌ای تحت درمان قرار دهید.

اعتبار شرکت Storz Medical  (پیشرو تولید تجهیزات پزشکی و توسعه دهنده بهترین دستگاه‌های شاک ویو تراپی) برای چندین دهه تایید شده و انکار ناپذیر است.

روش‌های پزشکی برای درمان سلولیت، موفقیت ظاهری دراز مدت (حداقل یک سال) به همراه داشته‌اند.

سلولیت توسط شاک ویو تراپی

آماده شدن


برای درمان شاک ویو تراپی، آمادگی چندانی لازم نیست. شما باید ابتدا با پزشک مراقبت‌های اولیه خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که این روش برای شما مناسب است و از سلامت کامل برخوردار هستید. شما همچنین باید به وزن ایده آل خود نزدیک باشید. زیرا این درمان برای افرادی که دچار چاقی هستند توصیه نمی‌شود.

درمان با شاک ویو یک برنامه برای کاهش وزن نیست و برای افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند، روش درمانی مناسبی نمی‌باشد. چنین افرادی کاندیدای مناسبی برای این درمان نیستند. قبل از رفتن به جلسه درمانی خود، باید از مصرف هرگونه داروی ضد التهاب خودداری کنید. آسپرین یکی از داروهای ضد التهابی است که باید از آن اجتناب کنید؛ زیرا می‌تواند باعث ایجاد کبودی در طول دوره درمان شود.

عمل شاک ویو


بیمار باید قبل از درمان یک معاینه بالینی کامل دریافت کند؛ زیرا روش شاک ویو تراپی به طور کلی به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی استفاده می‌شود و نه به صورت جداگانه و به عنوان یک برنامه درمانی کامل.

میزان شاک مورد نیاز توسط درمانگر انتخاب می‌شود. عموماً برای شرایط تایید شده، پروتکل‌های مبتنی بر شواهد، توسط رابط کاربری رایانه دستگاه ایجاد شده و به عنوان کدهای IPS (تنظیمات پارامترهای فردی) در رایانه ذخیره می‌شود. سپس سه متغیر انتخاب می‌شود:  فشار (که بر حسب واحد bar انتخاب می‌شود و یک bar معادل فشار اتمسفر در سطح دریا است)، فرکانس (که در چرخه‌های بر حسب ثانیه یا هرتز وجود دارد) و تعداد پالس (تعداد کل پالس‌ها در یک جلسه درمانی یا n)

درمان روی پوست برهنه انجام می‌شود، در حالی که نواحی بالا و پایین ناحیه تحت درمان در معرض دید قرار دارند. از یک ماده تماسی (ژل سونوگرافی) روی پوست استفاده می‌شود و سر دستگاه فرستنده (ESWT) روی پوست فشرده می‌شود. هنگامی که امواج صوتی ایجاد و فرستاده می‌شوند، نوعی احساس ضربه یا برخورد سریع در پوست خود خواهید داشت؛ مانند برخورد هوای سریع و موزون به سطح پوست. در طول جلسه درمان، سر دستگاه فرستنده به طور مداوم روی پوست حرکت می‌کند و احساس دریافت ماساژ یا نوعی نوازش دلپذیر را برای شما به همراه دارد. گاهی اوقات این احساس کمی شدیدتر است و با مقداری درد همراه است. در برخی موارد پس از درمان، لکه‌های صورتی روی سطح پوست باقی می‌ماند (تغییر رنگ پتشیال). این تغییر رنگ معمولاً در عرض ۳۰ دقیقه تا دو ساعت پس از درمان از بین می‌رود و بیشتر در افرادی که پوست روشنی دارند اتفاق می‌افتد.

عمل شاک ویو

درمان چقدر طول می‌کشد؟


درمان تقریباً با ۲۰۰۰ ضربه در هر ثانیه (در مدت زمان تقریبی ۵ دقیقه) انجام می‌شود. در برخی از بیماران و/ یا شرایط خاص – بسته به شدت مشکل و مقدار نیاز به شاک ویو، درمان به مدت زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت.

من به چند جلسه درمانی احتیاج دارم؟


به طور معمول در فواصل هفتگی به ده جلسه درمانی احتیاج است. در موارد نادر بسته به شدت مشکلات شما، ممکن است دو یا چند جلسه درمان اضافه نیز لازم باشد. اگر بدن شما در طول این مدت به درمان پاسخ نداد، مورد خاص شما توسط پزشک بررسی می‌شود تا ارجاع مناسبی برای شما ترتیب داده شود.

آیا شاک ویو تراپی دردناک است؟


این روش درمانی معمولاً ۲۵ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و ممکن است نسبتاً ناراحت کننده باشد. با این حال اکثر افراد می‌توانند به راحتی آن را تحمل کنند. با این حال اگر قادر به تحمل آن نیستید، اپراتور می‌تواند با تغییر تنظیمات دستگاه، فشار را کاهش دهد.

آیا پس از درمان، درد وجود خواهد داشت؟


ممکن است بلافاصله پس از درمان درد وجود داشته باشد یا اینکه هیچگونه دردی وجود نداشته باشد؛ اما احتمال اینکه ۲ تا ۴ ساعت پس از درمان احساس درد داشته باشید زیاد است. در برخی موارد ممکن است این درد تا ۴۸ ساعت طول بکشد و در موارد بسیار نادر تا ۵ روز نیز ادامه خواهد داشت. در برخی موارد تورم و کبودی نیز اتفاق می‌افتد.

لاغری بدن

اگر پس از درمان، درد داشته باشم باید چه کار کنم؟


شاک ویو یک واکنش التهابی را ایجاد می‌کند که یک فرایند بهبود طبیعی از سوی خود بدن است. به همین دلیل نباید از داروهای ضد التهاب استفاده کنید. از یخ استفاده نکنید. درد باید در عرض ۲۴ ساعت کاهش پیدا کند. در صورت لزوم می‌توانید از داروی تایلنول استفاده کنید؛ مشروط بر اینکه با این دارو مشکلی نداشته باشید.

از درمان چه انتظاری می‌توانم داشته باشم؟


 • سفت شدن پوست. ساختار بهتر و کانتور بهتر پوست (آزمایشات بالینی تا ۱۱۰ درصد بهبود قابلیت ارتجاعی پوست را پس از این درمان نشان داده‌اند).
 • ظاهر صاف‌تر. با تحریک پشتیبانی از بافت همبند و فعال شدن تولید کلاژن، مناطق دچار سلولیت و گودی، صاف‌تر می‌شوند.
 • لاغری بدن و ظاهر بهتر. تحریک لیپولیز و افزایش جریان خون و بهبود تخلیه لنفاوی منجر به کاهش اندازه دور ناحیه تحت درمان و ظاهر بهتر می‌شود.

موارد منع استفاده


در روش شاک ویو تراپی نیز مانند سایر درمان‌های پزشکی، دانستن اینکه چه مواردی می‌تواند غلط باشد، به ایمن‌تر شدن درمان کمک می‌کند. شاک ویو مستقیماً روی بافت ریه اعمال نمی‌شود اما می‌تواند روی ستون فقرات قفسه سینه استفاده شود. استفاده از آن روی صفحات رشد استخوان‌های کودکان ممنوع است و پرتو موج ضربه نباید به جنین وارد شود. بیماران مبتلا به اختلال انعقاد خون (هموفیلی) یا افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند،باید با احتیاط تحت این روش درمانی قرار بگیرند، زیرا ممکن است دچار قرمزی یا کبودی پوست شوند.

اگرچه درمان با شاک ویو تراپی روی تومورها انجام نمی‌شود؛ اما به عنوان یک روش تخصصی برای محدود کردن گسترش بافت‌های بدخیم در مراکز سرطان شناسی در حال توسعه است. و نکته نهایی این است که شاک ویو تراپی مستقیماً روی مفصل جایگزینی که با استفاده از سمنت در جای خود قرار گرفته است (مفصل مصنوعی)، صورت نمی‌گیرد؛ اما از آنجا که این پرتو بسیار باریک است می‌توان به راحتی از اعمال آن روی چنین مفاصلی اجتناب کرد.

عوارض جانبی


به طور کلی عوارض جانبی شاک ویو تراپی خفیف و کوتاه مدت و گذرا هستند. عوارض جانبی این روش شامل  موارد زیر می‌باشند (این عوارض به طور کلی پس از ۵ تا ۱۰ روز کاهش پیدا می‌کنند):

 • تورم، قرمزی، هماتوم، کبودی
 •  درد
 • ضایعات پوستی (به ویژه اگر پیش از این با کورتیزول درمان شده باشید)

این عوارض بی‌ضرر هستند و باید بلافاصله پس از درمان از بین بروند.

چرا باید از میان سایر درمان‌ها، شاک ویو تراپی را انتخاب کنیم؟


به طور کلی شاک ویو تراپی به دلایلی که در ادامه می‌آید نسبت به درمان‌های دیگر رجحان دارد:

 • میزان موفقیت آن بیش از ۸۰ درصد است.
 • یک رویکرد جامعه است که نیازی به استفاده از دارو یا تزریق ندارد.
 • بسیار ارزان‌تر از سایر گزینه‌های درمانی مانند عمل جراحی است. در حالی که این درمان‌ها چندین عوارض جانبی مختلف دارند.

نحوه تاثیر سبک زندگی و افزایش وزن در ناحیه بازو


اگر یک سبک زندگی بی‌تحرک دارید که شامل حرکات اندک و فقدان خواب کافی است، سطح هورمون تستوسترون شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. تستوسترون، هورمون جنسی مردانه است اما به مقدار اندک در بدن زنان نیز یافت می‌شود. اگر میزان تستوسترون شما بسیار پایین باشد، ممکن است بدن شما چربی را ذخیره کرده و در مقابل رشد ماهیچه‌ها مقاومت به خرج دهد. وقتی عضلات و اندام شما ضعیف باشد این وضعیت قسمت فوقانی بازوی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شما می‌توانید با مصرف پروتئین، تخم مرغ، ماهی، لبنیات، حبوبات، دانه‌ها و آجیل‌ها سطح هورمون تستوسترون خود را کنترل کنید. اگر در حال برنامه ریزی برای داشتن رژیم غذایی هستید، باید به ازای هر کیلو وزن بدن خود، حدود ۰.۵۰ گرم از این ترکیبات را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا بتوانید وزن سالم بدن خود را حفظ کنید.

برای  تقویت تمام گروه‌های عضلانی بدن خود یک برنامه تمرینی طراحی کنید که شامل برخی از فعالیت‌های وزنه‌برداری باشد. تمرینات کاردیو هفتگی خود را با این برنامه ترکیب کنید و سعی کنید جلسات مدیتیشن و کاهش استرس مانند کلاس یوگا را نیز در آن بگنجانید. یکی دیگر از بخش‌های مهم برنامه روزانه شما باید شامل حداقل ۷ ساعت خواب، ترجیحا ۸ ساعت خواب در شبانه روز باشد. داشتن خواب مناسب باعث تنظیم هورمون‌های گرسنگی می‌شود و به بدن شما انرژی بیشتری می‌بخشد.

معمولاً تمرینات کاردیو عبارتند از دویدن، شنا کردن، پیاده روی سریع، دوچرخه سواری، قایقرانی یا اسکی صحرایی. اگر در باشگاه بدنسازی ورزش می‌کنید از دستگاه‌های استپ، دوچرخه‌های ثابت، دستگاه قایقرانی ،دستگاه‌های کشش تردمیل و سایر وسایل استفاده کنید.

افزایش وزن در ناحیه بازو

دیگر راه های لاغر کردن بازو


شما می‌توانید بدن خود را تقویت کرده و یک برنامه رژیم غذایی همراه با ورزش را برای کاهش وزن اضافه خود آغاز کنید. متاسفانه تنها چیزی که نمی‌توانید با دنبال کردن این برنامه‌ها به دست بیاورید، از بین بردن موضعی ذخایر چربی است.

مجسمه سازی سرد


شما می‌توانید در قسمت بالایی بازوی خود از روش مجسمه سازی سرد استفاده کنید تا رسوبات چربی را از بین برده و ظاهر شل بازو را برطرف کنید. این روش یک تکنیک غیر تهاجمی است که رسوبات چربی زیر جلدی در قسمت فوقانی بازو را منجمد می‌کند.  فناوری خنک کننده باعث می‌شود سلول‌های چربی بمیرند و از طریق فرآیند دفع طبیعی بدن شما، از بدن خارج شوند. روش مجسمه سازی سرد که با عنوان کرایولیپولیز نیز شناخته می‌شود، یک فرآیند انجماد چربی است که شامل خنک کردن تجمعات چربی در بدن برای تجزیه سلول‌های چربی است. هنگامی که این سلول‌های چربی منجمد و تجزیه می‌شوند، این امر منجر به کاهش چربی بدن می‌گردد. این فرآیند بدون ایجاد آسیب به بافت‌های اطراف و فقط روی سلول‌های چربی اضافه انجام می‌شود.

از روش کرایولیپولیز می‌توان روی ذخایر چربی قسمت فوقانی بازو نیز استفاده کرد. این درمان از اعمال سرما برای تحریک واکنش سلولی به منظور تجزیه بافت چربی استفاده می‌کند. در این روش انرژی به تدریج از لایه‌های چربی گرفته می‌شود که این امر باعث مرگ تدریجی آنها می‌شود؛ در حالی که ماهیچه‌ها و اعصاب و سایر بافت‌های ناحیه تحت درمان، تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. هنگامی که سلول‌های حاوی چربی اضافه می‌میرند،  بقایای آنها حذف شده و به سیستم لنفاوی منتقل می‌شود و طی چند ماه آینده به عنوان مواد زائد از بدن خارج می‌شود.

مجسمه سازی سرد

لیزر لیپو برای حذف چربی از قسمت فوقانی بازو


لیزر لیپو شامل تکنیکی با حداقل تهاجم است که به بی‌حسی موضعی احتیاج دارد. لیزر لیپو برای تمام افراد با تمام انواع مختلف پوست‌ها بی‌خطر است و عوارض جانبی حداقلی دارد.

در تکنیک لیزر لیپو، در حالی که هوشیار هستید پزشک با استفاده از بی‌حسی موضعی، ناحیه تحت درمان را بی‌حس می‌کند. بنابراین هیچ گونه ناراحتی را احساس نخواهید کرد. سپس پزشک یک برش کوچک روی پوست شما ایجاد می‌کند تا یک لیزر کوچک زیر پوست شما قرار بگیرد و رسوبات چربی را تبدیل به مایع کند. سپس یک لوله یا کانول کوچک وارد برش می‌شود تا چربی ذوب شده را از زیر پوست شما خارج کند.

لیزر لیپو عوارض جانبی مشابه لیپوساکشن سنتی را دارد؛ با این تفاوت که در مقیاس کوچکتر انجام می‌شود. نتایج این روش فوری است اما دوره نقاهت پس از آن نسبت به روش مجسمه سازی سرد بیشتر است. زیرا حدوداً دو روز طول می‌کشد تا بتوانید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید.

لیزر لیپو برای حذف چربی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ