آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

زاویه دار کردن فک با تزریق بوتاکس به عضله ماستر

در گذشته جراحی تنها روش درمانی برای تغییر شکل فک بود. کاهش زاویه فک یک روش تهاجمی بود که در آن استخوان فک تراشیده می‌شد. در جراحی همیشه خطر عوارضی مانند درد، عفونت، فلج عصب صورت و مشکل هنگام باز کردن دهان وجود دارد. از آن زمان تا به حال مشخص شده است که تزریق مستقیم بوتاکس به عضله فک به زاویه دار کردن فک و لاغری صورت کمک می‌کند. تزریق بوتاکس به عضله فک یک روش بسیار موثر، کم هزینه و غیر جراحی است که باعث کاهش پهنا و شکل قسمت پایینی صورت و زاویه فک می‌شود.

چگونه از بوتاکس برای کانتور زاویه فک استفاده می‌کنند؟


چگونه از بوتاکس برای کانتور زاویه فک استفاده می‌کنند

بوتاکس به وسیله یک سوزن کوچک به عضلات پایین صورت، فک و قسمت بالای گردن تزریق می‌شود. این تزریق‌ها به مرور زمان عضله مورد نظر را ضعیف می‌کنند. بوتاکس را به عنوان یک دوره آرامش‌بخش و موقت برای عضلات در نظر بگیرید. عضله باریک می‌شود. نتیجه این تزریق از نظر زیبایی کاهش اندازه زاویه فک است. اکثر افراد با گذشت یک یا دو هفته متوجه می‌شوند که خط فک آن‌ها نرم‌تر می‌شود. برخی بیماران بلافاصه نتایج مثبت درمان را مشاهده می‌کنند اما معمولاً نتایج نهایی تزریق بوتاکس بعد از دو هفته مشخص می‌شود.

مزایا زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس


مزایا زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش درمانی کم تهاجمی است که در مطب پزشک انجام می‌شود. این روش مورد تایید FDA است و اگر توسط یک متخصص با تجربه و ماهر انجام شود کاملاً بی‌خطر است. برای تزریق بوتاکس نیازی به بیهوشی و مصرف آرامبخش نیست. تزریق بوتاکس بدون جراحی انجام می‌شود و بیمار حین تزریق هیچگونه دردی را احساس نمی‌کند.

دوران نقاهت تزریق بوتاکس بسیار کوتاه است و عوارض جانبی آن بسیار خفیف است. این عوارض ممکن است شامل کبودی خفیف یا درد در اطراف محل تزریق باشد. عواض جانبی بوتاکس معمولاً در عرض چند روز خود به خود برطرف می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس برای زاویه دار کردن فک خطرناک است؟

تزریق بوتاکس برخلاف روش‌های جراحی برای کانتور صورت یک روش کم تهاجمی است که باعث باریک شدن فک به صورت طبیعی می‌شود. به طور کلی اگر تزریق بوتاکس توسط یک پزشک ماهر انجام شود بی‌خطر است. یک متخصص باتجربه تزریق را در نقاط دقیقی انجام می‌دهد تا کاهش ماهیچه‌های فک توانایی جویدن و لبخند زدن بیمار را تحت تاثیر قرار ندهد.

روند زاویه‌سازی فک با تزریق بوتاکس


قبل از عمل

قبل از تزریق بوتاکس به ماهیچه فک باید با متخصص مشورت کنید. متخصص صورت و فک شما را معاینه می‌کند و با شما درباره اهداف و نگرانی‌هایتان صحبت خواهد کرد. در جلسه مشاوره، پزشک محل تزریق و تعداد سرنگ های مورد نیاز را مشخص می‌کند.

تزریق بوتاکس در مطب پزشک انجام می‌شود و لازم نیست به بیمارستان بروید. تزریق بوتاکس دردناک نیست اما برخی ترجیح می‌دهند قبل از تزریق از یک کرم بی‌حس کننده استفاده کنند.

در طول عمل

در طول عمل

پزشک ابتدا برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به عفونت پوست را تمیز می‌کند و با استفاده از بی‌حسی موضعی پوست شما را بی‌حس می‌کند. سرنگی حاوی سم بوتولینوم (بوتاکس) که سوزن بسیار نازکی دارد را به عضله فک تزریق می‌کند. پزشک بعد از تزریق بوتاکس به آرامی سوزن را خارج می‌کند و این تزریق را در سمت دیگر فک هم انجام می‌دهد. روند تزریق بوتاکس حدوداً 15 دقیقه طول می‌کشد.

مراقبت‌های لازم بعد از زاویه دار کردن فک با تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس بیماران می‌توانند با یک استراحت کوتاه کارهای روزمره خود را از سر بگیرند. معمولاً تزریق بوتاکس هیچگونه درد و ناراحتی به همراه ندارد. با این حال بهتر است تا پایان روز از انجام فعالیت‌های سنگین یا اعمال فشار روی خط فک خود اجتناب کنید. نتایج اولیه بعد از هفت تا ده روز قابل مشاهده خواهد بود و نتایج نهایی تا چند هفته بعد مشخص می‌شوند. هنگامی که عضلات باریک و شل می‌شوند، خط فک شما باریکتر می‌شود.

تا بیست و چهار ساعت ناحیه تزریق را مالش ندهید چون ممکن است باعث جلوگیری از پخش شدن بوتاکس به قسمت‌های دیگر شود. شما می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق، فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. برای نتیجه گیری بهتر تزریق، مراقبت های بعد از تزریق را جدی بگیرید.

ماندگاری زاویه‌دار کردن فک با بوتاکس


بوتاکس یک درمان دائمی نیست و اکثر موارد برای حفظ نتایج باید هر سه یا چهار ماه یکبار تزریق تکرار شود. این کار باعث افزایش مزایای تزریق بوتاکس به عضله فک می‌شود. خوشبختانه بعد از چندین جلسه تکرار تزریق فاصله تکرار جلسات به 9 تا 12 ماه افزایش می‌یابد.

تزریق بوتاکس برای چه کسانی مناسب است؟


تزریق بوتاکس برای چه کسانی مناسب است

تزریق بوتاکس به عضله فک برای کسانی که می‌خواهند قسمت پایین صورتشان باریک و زاویه دار شود مناسب است، مخصوصا برای کسانی که ظاهر مربع شکل یا پهن زاویه فکشان را دوست ندارند و می‌خواهند ظاهر زیباتر و زنانه‌تری داشته باشند. وقتی فردی دندان‌هایش را به هم فشار می‌دهد می‌توان پهنای نسبی خط فک او را تشخیص داد. اگر عضله فک مثل سنگ سفت باشد هنگامی که دندان هایش را به هم فشار می‌دهد، فک بزرگ به نظر می‌رسد؛ در نتیجه تزریق بوتاکس برای زاویه دار کردن فک برای او مناسب است. زاویه دار کردن فک با تزریق بوتاکس هم برای زنان و هم برای مردان مناسب است.

در صورت داشتن شرایط زیر از تزریق بوتاکس خودداری کنید:

  • اگر باردار هستید
  • اگر در حال شیردهی هستید
  • اگر به پروتئین شیر گاو حساسیت دارید
  • اگر مبتلا به اختلالات عصبی عضلانی هستید
  • اگر مبتلا به اسکار کلوئیدی هستید
  • اگر مبتلا به اختلال خود زشت انگاری هستید
  • اگر انتظارات غیر واقعی از این درمان دارید

عوارض تزریق بوتاکس به عضله فک


عوارض جانبی شایع تزریق بوتاکس شامل قرمزی، درد و کبودی در محل تزریق می‌شود. برخی افراد ممکن است دچار درد عضلانی شوند. این عوارض موقتی هستند و با کمپرس سرد یا داروهای بدون نسخه کاهش می‌یابند. با توجه به اینکه نتایج تزریق بوتاکس دائمی نیست ممکن است بعد از چند وقت لازم باشد تزریق را تکرار کنید.

هزینه زاویه‌دار کردن فک با تزریق بوتاکس


تعیین هزینه‌های تزریق بوتاکس برای زاویه دار کردن فک به یکی از دو روش زیر امکان پذیر است: یا براساس ناحیه تحت درمان یا تعداد واحدهای بوتاکس. هزینه‌های تقریبی پس از مراجعه به پزشک و انجام معاینات لازم به شما اعلام می‌گردد.

سوالات پرتکرار


چند بار تزریق بوتاکس برای کاهش خط فک لازم است؟

تعداد جلسات تزریق بوتاکس برای افراد مختلف یکسان نیست چون ممکن است نتایج برای هر فرد متفاوت باشد. اما به طور متوسط اکثر بیماران با یک جلسه تزریق به نتیجه مورد نظر می‌رسند و با تکرار جلسات درمانی نتایج بهتری حاصل می‌شوند. با گذشت زمان حفظ نتایج آسان تر می‌شود.

برای زاویه سازی فک چند واحد بوتاکس لازم است؟

تعداد دقیق به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای بیماران مختلف یکسان نیست. اما به طور متوسط حدود 25 واحد بوتاکس برای یک درمان زاویه سازی فک لازم است.

آیا تزریق بوتاکس به فک فشرده کمک می‌کند؟

بله بوتاکس به آسانی می‌تواند فشرده شدن فک و سایر علائم مرتبط با آن را بهبود بخشد. فشردن مکرر فک که به آن دندان قروچه گفته می‌شود یک بیماری رایج است که افراد زیادی به آن مبتلا هستند. این بیماری روی چهره افراد تاثیر گذار است و می‌تواند باعث درد، سر درد، درد فک و تنش در صورت و گردن شود. تزریق بوتاکس می‌تواند به طور قابل توجهی  باعث کاهش این علائم شود.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج تزریق بوتاکس را ببینیم؟

در اکثر موارد نتایج کامل تزریق بوتاکس برای زاویه دار کردن فک بعد از یک تا دو هفته قابل مشاهده است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که بوتاکس یک درمان فوری برای زاویه دار کردن فک نیست. بوتاکس برای اثربخشی به زمان نیاز دارد به همین دلیل ممکن است نتایج نهایی بعد از سه هفته قابل مشاهده باشند.

نتایج تزریق بوتاکس برای زاویه دار کردن فک چقدر ماندگار است؟

مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق برای بیماران مختلف یکسان نیست اما معمولاً نتیجه تزریق تا 6 ماه ماندگار خواهد بود. طول عمر نتایج می‌تواند با درمان‌های منظم به مرور زمان افزایش یابد.

آیا نتایج تزریق بوتاکس برای زاویه سازی فک دائمی است؟

خود بوتاکس بعد از مدت مشخصی از بین می‌رود در نتیجه نتایج درمان دائمی نیست. اما با گذشت زمان و انجام تزریق‌های منظم فاصله جلسات درمانی بیشتر خواهد شد یعنی مدت زمان ماندگاری نتایج طولانی‌تر می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ