آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

مقایسه هایفوتراپی با جراحی، RF، لیفت با نخ، میکرونیدلینگ، اندولیفت و مزوتراپی

هایفوتراپی صورت به عنوان یک روش کاملا غیرتهاجمی برای لیفت صورت، از جذابیت بسیار بالایی در میان افراد مختلف برای جوان سازی چهره برخوردار است. این روش لیفت صورت با دارا بودن مزایا بسیار به رقیب قدرتمندی برای سایر روش‌های جراحی و غیرجراحی لیفت صورت تبدیل شده است. هایفوتراپی در مقایسه با سایر روش های غیرجراحی لیفت صورت مانند لیفت با نخ، آر اف، میکرونیدلینگ و لیزر دارای نقاط قوت و ضعفی می باشد و  به همین دلیل با توجه به تشخیص پزشک موارد استفاده متفاوتی خواهند داشت.

 تکنولوژی هایفوتراپی و موارد استفاده


سونوگرافی متمرکز با شدت بالا، یک روش زیبایی نسبتاً جدید برای سفت کردن پوست می‌باشد که برخی پزشکان آن را جایگزینی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت می‌دانند. این روش از انرژی اولتراسوند برای تشویق تولید کلاژن استفاده می‌کند که منجر به سفت شدن پوست می‌شود.

پس از مدتها که از این روش در روش‌های پزشکی استفاده می‌شد، پزشکان به تاثیر این روش بر از بین بردن چین و چروک‌های صورت، لیفت و جوانسازی صورت پی بردند. موارد استفاده رایج این تکنولوژی برای جوان‌سازی پوست عبارتند از:

مزایا هایفوتراپی


مزایا هایفوتراپی

هنگامی که هایفو به درستی و توسط پزشک مناسب انجام شود، نتایج فوق‌العاده‌ای در جوانسازی پوست به همراه دارد. مزایای هایفو برای لیفت صورت عبارتند از:

 • روشی غیرتهاجمی است.
 • دوره بهبودی در این روش حداقل است.
 • مقرون به صرفه است.
 • افتادگی و شلی پوست را از بین می‌برد.
 • پوست شل را سفت می‌کند.

مقایسه هایفو با جراحی لیفت صورت


هایفو یک روش غیرجراحی برای لیفت صورت است که مزایایی همچون جوانسازی، لیفت نواحی صورت، گردن و بالای سینه را به همراه دارد.

دستگاه هایفو خطرات جراحی تهاجمی را ندارد و مزایای زیادی به همراه دارد، در عین حال مدت زمان بهبودی آن نیز بسیار کم است.

 هایفوجراحی لیفت صورت
تهاجمغیرتهاجمیروشی تهاجمی که نیاز به برش و بخیه دارد
زمان مورد نیاز برای بهبودیندارد2 تا 4 هفته
هزینهکمزیاد
خطراتقرمزی و تورم کمخطرات مختلف مرتبط با بیهوشی، خونریزی، عفونت، لخته شدن خون، درد یا زخم، ریزش مو در محل برش
اثربخشیطبق تحقیقات، 94 درصد افراد 3 ماه پس از عمل به نتایج کامل دست پیدا کرده‌اند.طبق تحقیقات، 98 درصد افراد 3 1 سال پس از عمل به نتایج کامل دست پیدا کرده‌اند
اثرات طولانی مدتنتایج تا 6 ماه دوام دارند، پس از آن با از بین رفتن اثر نیاز به تمدید هایفو خواهید داشت.نتایج به دست آمده در این روش طولانی مدت هستند. در یک تحقیق، 69 درصد از مردم پس از چند سال همچنان اثرات را مشاهده می‌کردند.

مزایا و معایب

مزایامعایب
هایفو
 • لیفت و سفت کردن غیرتهاجمی پوست صورت
 • تحریک تولید کلاژن
 • بدون برش و بخیه
 • بدون از کار افتادگی
 • بدون نیزا به زمان بهبودی
 • نتایج طبیعی
هر 1 یا 2 سال یکبار نیاز به تمدید دارد.
جراحی لیفت صورت
 • بهترین نتایج راب رای لیفت و سفت کردن پوست صورت به همراه دارد.
 • نتایج طولانی مدت هستند.

 

 • نیاز به یک بیهوشی عمومی دارد
 • خطرات مرتبط با جراحی مانند عوارض و جای زخم
 • هزینه بالا
 • تهاجمی بودم
 • زمان بهبودی طولانی
 • ایجاد ظاهری غیرطبیعی

مقایسه درمان هایفو و آر اف


 • هایفو با استفاده از امواج اولتراسوند بسیار دقیق‌تر و با عمق بیشتری به پوست نفوذ می‌کند؛ در حالی که RF  بر اساس تکنولوژی گرم کردن توده‌ای بافت‌ها عمل می‌کند.
 • هایفو می‌تواند به لایه‌های عمیق‌تری از درمی پوست نفوذ کند می‌تواند روی لایه SMAS  اثرگذار باشد.
 • انرژی RF به اندازه هایفو در پوست نفوذ نمی‌کند و بیشتر روی لایه‌های اپیدرمال پوست تمرکز دارد.
 • معمولاً نیازی به تکرار جلسه هایفو در کمتر از یک سال بعد نیست. در حالی که در روش رادیوفرکانس بیمار باید چندین مرتبه درمان را تکرار کند.

در جدول زیر دو روش هایفو و آر اف با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

هایفوآر اف
برای این شرایط مناسب ست

افتادگی پوست

چروک‌ها و رنگدانه‌ها

از دست دادن حجم

چروک‌ها و رنگدانه‌ها

شباهت

کاملا واقعی و دائمی (بر خلاف فیلرها یا نخ‌ها، که می‌توانند حل شوند)، به دلیل توانایی در تحریک تولید کلاژن

روشی غیر جراحی و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست

تکنولوژی زیباییاولتراسوندمونوپلار آر اف
مکانیسم

هایفو مسقیما انرژی گرمایی را به پوست و در اصل به بافت‌های زیرین پوست منتقل می‌کند که می‌تواند کلاژن موجود در پوست را تحریک و تجدید کند که مزایای زیادی برای سفت کردن پوست دارد.

بافت‌های افتاده در گردن و قیمت پایین صورت. این حرارت به تحریک نواحی کم حجم کمک می‌کند و به خصوص برای نواحی غبغب و چانه موثر است. این روش برای کسانی که بافت اضافه و پوست شل و افتاده دارند گزینه مناسبی است.

مشکلات سطحی پوست از جمله چین و چروک و خطوط ریز، منافذ بزرگ، زخم های سطحی و حتی آکنه را به خوبی برطرف می‌کند. از بین رو برای بهبود بافت پوست نیز مفید است.
عمق نفوذخیلی عمیق‌تر و فراتر از درم نفوذ می‌کند، به طوری که قادر به رسیدن به لایه SMAS (1 تا 12 میلی متر) می‌باشد.بر روی لایه های اپیدرمی تمرکز می کند و عمیق‌تر از درم نیست (تا 3 میلی متر، متغیر نیست)
بهترین نواحیبهترین انتخاب برای سفت کردن پوست شل در اطراف چانه، بهبود ظاهر غبغب یا لیفت ابروها، و چین و چروک‌های عمیقبهترین انتخاب برای اصلاح نواحی با حج از دست رفته یا درمان مناطق ظریف مانند پلک پایین و بالا؛ و برای بهبود خطوط ریز در نواحی ظریف مانند چشم.
دما60-70°C
نکروز انعقادی
38-50°C
نامطلوب
درمانLine Shot & Moving ShotStamp and Move
دردقابل کنترلدارد
آسیبنداردآسیب حرارتی پوستی
کاربردلیفت صورت
سفت کردن پوست بدن
بهبود خاصیت ارتجاعی پوست
از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست

چگونه انتخاب کنیم؟ 

آر اف و هایفو هر دو روش‌هایی عالی هستند که نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه دارند. به منظور انتخاب روش مناسب با متخصصین ما مشورت کنید.

 • هایفو را انتخاب کنید: در صورتی که مشکل افتادگی پوست دارید و اولویت شما لیفت پوست است، هایفو را انتخاب کنید. هایفو با اثرگذاری روی عمیق ترین لایه های پوستی میتواند به کشیدن پوست و رفع افتادگی پوست در نواحی چانه، غبغب، ابروها و غیره کمک کند.
 • آر اف را انتخاب کنید: آر اف یک روش کمتر تهاجمی است که به اندازه هایفو به عمق بافت نفوذ نمی‌کند و برای اصلاح نواحی کم حجم و یا درمان نواحی ظرف مانند پلک بالا و پایین گزینه مناسبی است. بنابراین اگر مشکل پوستی خاصی ندارید و فقط از کمبود حجم در نواحی صورت رنج می‌برید، آر اف گزینه مناسبی برای شما است. این روش علاوه بر سفت کردن پوست، حجم از دست رفته را نیز به پوست شما بازمی‌گرداند.

مقایسه آر اف با لیفت صورت با نخ


مقایسه آر اف با لیفت صورت با نخ

هر دو روش برای لیفت پوست و از بین بردن علائم پیری پوست موثر هستند، اما تشخیص اینکه کدام درمان برای شما مناسب‌تر است به 4 عامل زیر بستگی دارد:

 • شدت افتادگی و شلی پوست
 • توانایی تحمل درد، از کار افتادگی و سوزن‌ها
 • بودجه
 • انتظاراتی که از عمل دارید.

حتی می‌توان به منظور دستیابی به نتایج بهتر هر دو روش را با هم ترکیب کرد.

هایفولیفت با نخ
تهاجمبدون تزریقهمراه با تزریق
مزایاسفت کردن کل پوست صورتلیفت ناحیه مورد نظر
شروع اثرات2 تا 3 ماهبلافاصله
مدت زمان ماندگاری نتایجحدود 1 سالحدود 1 سال
عوارض جانبیسوزش موقتکشیده شدن پوست به داخل، نخ‌های قابل مشاهده
از کار افتادگیجای سوزن، کبودیدرد و ورم خفیف
معیار درد2 از 10 (در دستگاه‌های هایفو جدیدتر درد کمتر است)6 از 10
کاندید مناسب این روشتمام کسانی که پوست افتاده دارندافرادی که به دنبال لیفت فوری پوست هستند
افرادی که نباید این روش را انجام دهندکسانی که پوست خیلی خیلی افتاده دارند (این افراد نیاز به ترکیب چندین درمان دارند)افرادی که از تزریق می‌ترسند

معایب و مزایا 

مزایای اصلیمعایب اصلیمدت زمان ماندگاری نتایج

لیفت با نخ

(تهاجمی)

نتایج فوری
 • سوزن
 • از کار افتادگی به دلیل ورم و کبودی

احتمال هماتوم و عفونت نیز هست.

1 تا 2 سال دوام دارد
هایفو (غیرتهاجمی)
 • بدون سوزن
 • بدون از کارافتادگی
 • عوارض جانبی کم
 • راحت‌تر بودن
 • نتایج به صورت تدریجی در طی یک دوره 6 تا 8 ماهه نمایان می‌شوند.
 • معمولا 9 تا 12 ماه دوام دارد.

مقایسه هایفو با میکرونیدلینگ


مقایسه هایفو با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یا هایفو دو روش لیفت غیرتهاجمی هستند که برای سفت‌تر کردن و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دو درمان هنگامی که با یکدیگر ترکیب شوند نتایج فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند. توصیه ما این است که برای تداوم اثرات بین جلسات هایفو، میکرونیدلینگ انجام دهید. ار آنجایی که تولید کلاژن پوست روز به روز کاهش یافته و پوست پیرتر می‌شود، باید به دنبال راهی برای تحریک تولید کلاژن باشیم.

هایفو از انرژی اولتراسوند متمرکز برای هدف قرار دادن لایه‌های پوست، درست در زیر سطح آن استفاده می‌کند. میکروندینگ به لایه‌های بالایی پوست کمک می‌کند. و ترکیب این دو روش با هم نتایجی عالی ایجاد می‌کند.

در صورتی که شک دارید کدام روش مناسب شما است، ما می‌توانیم پوست شما را آنالیز کرده و درمان مناسب را براساس آنالیز پوست به شما پیشنهاد دهیم.

مقایسه هایفو با اندولیفت


اندولیفت با استفاده از فیبرهایی به ضخامت یک تار مو (۲۰۰ یا ۳۰۰ میکرون معادل ۰.۲ یا ۰.۳ میلی‌متر) که به زیر پوست فرستاده، به بافت‌های عمقی تابیده می‌شود تا پوست را سفت کرده و چربی را از بین ببرد. اندولیفت ممکن است به مدت 2 تا 3 روز تورم ایجاد کند. به طور کلی، فقط یک جلسه مورد نیاز است و نتایج بین دو تا پنج سال دوام دارند.

از سوی دیگر، هایفو یک درمان اولتراسوند است (امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا) که امواج اولتراسوند را به عمق دقیق در پوست منتقل می‌کند، جایی که انرژی حرارتی رشد کلاژن جدید را تحریک می‌کند. نتایج تقریبا فوری هستند و تا 1 سال دوام دارند. این روش شامل از کار افتادگی نیست.

مقایسه هایفو با مزوتراپی


مزوتراپی روشی است که در آن از تزریق ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی برای جوان‌سازی و سفت کردن پوست، و از بین بردن چربی‌های اضافی استفاده می‌شود. در این روش از سوزن‌های ریز برای تزریق مواد به لایه میانی پوست استفاده می‌شود. مزوتراپی مشکلاتی همچون گردش خون ضعیف و التهاب که باعث آسیب پوست می‌شود را درمان می‌کند. در حالی که هایفو صورت یک درمان غیرتهاجمی برای پیری صورت است. این روش درمانی موثر برای از بین بردن علائم پیری است که مزایای زیادی به همراه دارد و نیازی به جراحی ندارد.

مقایسه هایفو با لیزر


مقایسه هایفو با لیزر

 هایفولیزر
دما60-70°C
نکروز انعقادی
100°C
تبخیر
عمق نفوذ1-12 میلی مترتا 1.5 میلی متر سطحی
دقتدقیق و جزئیدقیق و جزئی
درمانلاین شات، موینگ شاتاستامپ
دردقابل کنترلدارد
آسیبنداردآسیب حرارتی پوستی
کاربرد

لیفت صورت

سفت کردن پوست بدن

سفت کردن پوست بدن

اسکار

سوالات متداول


هایفو انجام دهم یا لیفت با نخ؟

هایفو یا لیفت با نخ؟ هر دو روش برای لیفت پوست مناسب و عالی هستند، اما پزشکان پس از ارزیابی بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد می‌دهند. گاهی بسته به شرایط پوست، از هر دو روش به صورت ترکیبی استفاده می‌شود.

آیا هایفو باعث آسیب می‌شود؟ 

امواج اولتراسوند با شدت و تمرکز بالا یک درمان کاملا بی‌خطر برای صورت است.

آیا هایفو برای لیفت صورت موثر است؟

هایفو امن‌ترنی و در عین حال موثرترین روش برای لیفت صورت است. این روش سریع و بدون درد بوده و نتایج طبیعی با خود به همراه دارد.

آیا هایفو بهتر از لیفت صورت است؟

در صورتی که به دنبال نتایج فوری هستید و در عین حال توانایی تحمل سوزن را دارید، لیفت با نخ نسبت به هایفو بهتر است. به این دلیل که در روش هایفو نتایج فوری نیستند، به این دلیل که به طور عمیق به پوست نفوذ می‌کند تا تولید طبیعی کلاژن را به تدریج تحریک کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ