لیفت گونه با هایفوتراپی چه مزایایی دارد + تصویر قبل و بعد و هزینه

۳ خرداد ۱۴۰۱

هایفوتراپی لیفت گونه یک درمان طولانی مدت، بدون جراحی و غیر تهاجمی است که در آن از آلتراسوند استفاده می کنند. بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که هایفو لیفت گونه ها واقعا برای جوانسازی موثر می باشند. در ادامه مزایا، خطرات و عوارض این روش گفته خواهد شد.

مزایای استفاده از هایفو برای لیفت گونه ها


اگر به دنبال تغییرات ظریفی در ظاهر خود می باشید، احتمالا مایل به جراحی نمی باشید. جراحی ممکن است بسیار پرهزینه، پرخطر و مستعد بروز عوارض باشد. با هایفوتراپی می توانید گونه های خود را بسیار راحت تر جوان کنید. با عمل جراحی لیفت گونه، همیشه خطر خونریزی، عفونت، لخته شدن خون، درد، جای زخم و خطرات بیهوشی وجود دارد. از طرف دیگر با هایفو این خطرات به وجود نمی آیند.

مزایای دیگر استفاده از هایفو برای لیفت گونه ها عبارتند از:

 1. کاهش چین و چروک و سفت شدن پوست گونه ها
 2. بدون جراحی است، بنابراین نیازی به بیهوشی ندارد.
 3. خطر کمتر در مقایسه با جراحی زیبایی
 4. ایجاد ظاهر طبیعی و نتایج طولانی مدت
 5. بدون دوره نقاهت، بی خطر و موثر
 6. بدون نیازی به ریکاوری
 7. بدون ایجاد جای زخم

نکات قبل از هایفو تراپی لیفت گونه ها


نکات قبل از هایفو تراپی لیفت گونه ها

قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث سوختن پوست می شود و پوست آفتاب سوخته یا (به تازگی) برنزه شده را نمی توان با هایفو درمان کرد. از تمام مواد شیمیایی که پوست را تحریک می کنند نیز باید اجتناب شود زیرا ممکن است مانع درمان شوند.

اگر آنتی‌بیوتیک مصرف می ‌کنید، در صورتی که می خواهید از درمان پوستی هایفو استفاده کنید، ممکن است مجبور شوید داروهای خود را قطع کنید. برخی از داروها مانند آنتی بیوتیک ها ممکن است پوست را به نور حساس تر کنند. در این صورت شاید لازم باشد درمان خود را به مدت 2 هفته بعد از اتمام درمان آنتی بیوتیکی بیندازید.

یک روز قبل از درمان (HIFU برای لیفت گونه ها)

فرآیند درمان لیفت گونه با هایفو بی خطر و موثر است. درمان شامل استفاده از انرژی اولتراسوند است که به نواحی مورد نظر صورت و بدن به مدت 30 تا 90 دقیقه در یک زمان منتقل می شود. پروتکل های خاصی وجود دارد که مراجعان و متخصصان باید برای اطمینان از ایمنی مراجعان و اثربخشی درمان به آنها توجه کنند.

در ابتدا، مراجعینی که مایل به انجام درمان هایفو برای لیفت گونه هستند، نباید قبل از درمان سابقه تبخال داشته باشند. تبخال روند درمان را مختل می کند. در صورت داشتن تب نیز نمی توان درمان هایفو را انجام داد. در چنین مواردی، درمان تنها پس از بهبودی تبخال یا تب قابل انجام است.

روز درمان

باید در روز درمان از مصرف هرگونه لوازم آرایشی و مرطوب کننده اجتناب کنید. درمان لیفت گونه با هایفو بدون درد و غیر تهاجمی است ولی ممکن است عده ای از افراد در هنگام انجام هایفوتراپی دچار استرس شوند. مسئله این است که برخی از مراجعان در مورد روش های درمانی ترس دارند. بنابراین، این مراجعین باید قبل از درمان داروهای ضد اضطراب استفاده کنند. مراجعینی که باید داروهای ضد اضطراب مصرف ‌کنند باید شخصی همراه آنها باشد تا پس از انجام درمان، آنها را به خانه برسانند.

چک لیست مراقبت های پس از درمان لیفت گونه با هایفو


چک لیست مراقبت های پس از درمان لیفت گونه با هایفو

برای مراجعینی که تحت درمان لیفت گونه با هایفو قرار گرفته ‌اند، درک نحوه مراقبت از بدن خود پس از درمان برای جلوگیری از عوارض احتمالی و جانبی که می‌ تواند نتایج درمان را کاهش دهد، مهم می باشد.

این امر به این دلیل است که شانس موفقیت را افزایش می دهد. حال نگاهی گذرا به مواردی بیندازیم که مراجعینی که تحت درمان لیفت گونه با هایفو قرار گرفته‌ اند، باید حتماً به آن‌ ها عمل کنند و این در صورتی است که بخواهند از درمانی که اخیراً داشته اند حداکثر بهره را ببرند.

 1. پرهیز از آفتاب

پس از درمان لیفت گونه با هایفوتراپی، باید سعی کنید تا چند هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سرما جلوگیری کنید. زیرا دوری از نور خورشید به جلوگیری از هایپرپیگمانتاسیون (تیرگی پوست) و کاهش احتمال آفتاب سوختگی و آسیب پوست کمک می کند. استفاده از کرم ضد آفتاب نیز توصیه می‌شود، زیرا از تماس مستقیم اشعه ماوراء بنفش خورشید با پوست پیشگیری می‌ کند. این کار باید تا زمانی که فرآیند سفت شدن پوست کامل شود ادامه یابد.

 1. از الکل استفاده نکنید.

از دادن بار اضافی به کبد خودداری کنید. پس از درمان باید از نوشیدن الکل پرهیز کنید. الکل باعث می شود کبد فعالیت اضافی انجام دهد. پس از درمان، کبد وظیفه تجزیه چربی غیرفعال شده را بر عهده دارد.

مصرف الکل یعنی کبد باید علاوه بر چربی غیرفعال شده الکل را نیز تجزیه کند. علاوه بر این واقعیت این است که الکل از کبد بیش از حد کار می کشد و تراکم خون را نیز کاهش می دهد. نتیجه خون با تراکم کمتر این است که خونریزی بیش از حد ممکن است ایجاد شود، زیرا لخته شدن خون مشکل ساز است. بنابراین به هر قیمتی از نوشیدن الکل پرهیز کنید.

 1. پوست خود را نخارانید.

همانطور که خاراندن بدن هنگام خارش ممکن است دلپزیر باشد، توصیه می شود بعد از درمان، پوست خود را نخارانید. در این زمان پوست بسیار حساس خواهد شد و خاراندن آن را در معرض خطر آسیب پوستی قرار می دهد. اگر جای زخمی دارید، توصیه می شود که اجازه دهید به طور طبیعی از بین بروند. تلاش برای از بین بردن آنها ممکن است منجر به ایجاد زخم بزرگی شده و باعث عفونت گردد. پس از اتمام درمان، از خاراندن پوست خود خودداری کنید.

 1. آب بیشتری بنوشید.

همانطور که می گویند آب مایه حیات است. بنابراین پس از هایفو تراپی، آب باید نوشیدنی مورد علاقه شما گردد. قبل از سایر نوشیدنی هایی که مصرف می کنید، در درجه اول، آب باید قرار گیرد. آب با افزایش سرعت تولید کلاژن در بدن به بهبودی پوست نیز کمک می کند. به نفع شماست که بدن خود را هیدراته نگه دارید، بنابراین تا حد امکان آب بنوشید.

 1. دوش یا حمام آب گرم نگیرید.

هنگام حمام کردن، از آب سرد استفاده کنید زیرا به حفظ چربی طبیعی محافظ روی پوست کمک کرده و همچنین از تحریک آن نیز جلوگیری می کند. اگر مجبور به استفاده از آب گرم هستید، بهتر است از آب ولرم استفاده کنید زیرا این کار باعث بهبود سریع پوست می گردد. همیشه بدون توجه به علاقه خود به دوش گرفتن با آب گرم این کار را انجام دهید. حداقل بعد از درمان، باید برای انجام این کار اجازه داشته باشید.

آیا هایفو تراپی واقعا برای لیفت گونه ها موثر است؟


آیا هایفو تراپی واقعا برای لیفت گونه ها موثر است؟

بسیاری از تحقیقات نشان می ‌دهند که هایفوتراپی برای لیفت گونه‌ ها بسیار مؤثر می باشد، زیرا علاوه بر سفت‌ تر شدن ساختار پوست، این روش باعث کاهش چربی نیز می‌ شود و به ویژه در بهتر نشان دادن گونه ‌های چاق‌ تر و کیسه های چربی زیر چشم مؤثر است. تعدادی تصویر در زیر نشان دهنده پیشرفت هایفو تراپی در لیفت گونه می باشد.

هایفوتراپی برای لیفت گونه ها در مقایسه با روش های سنتی لیفت گونه


لیفت سنتی گونه یک عمل زیبایی می باشد که در آن جراح ظاهر صورت بیماران را تغییر می دهد. هدف این جراحی این می باشد که با تنظیم قسمت‌ هایی از گونه‌ ها، صورت را جوان ‌تر نشان دهیم. قبل از شروع عمل، بیمار تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد تا دردی که اغلب بخشی از عمل می باشد را حس نکند. علیرغم تحولات اخیر در این زمینه، مردم همچنان «زیر تیغ جراحی می روند» زیرا نتایج آن نسبتاً «دائمی» می باشد. این امر با وجود خطرات و احتمال باقی ماندن عوارض پزشکی و اسکارها است و دوره بهبودی طولانی‌ تری را می خواهد. عمل لیفت گونه سنتی نیز بسیار گران است و نتایج آن همیشه طبیعی نمی باشد. تولید کلاژن در این روش باعث می شود گونه ها و صورت سفت تر و انعطاف پذیرتر شوند.

یکی از دلایل محبوبیت روش هایفوتراپی استفاده از منابع طبیعی بدن است. یعنی نیازی به جراحی نیست و بنابراین احتیاجی به دوره نقاهت و بهبودی نمی باشد. علاوه بر این، روشی طبیعی است، بنابراین مراجعین فقط شبیه یک ظاهر بهتر از خودشان می شوند.

لیفت گونه با هایفو تراپی برای چه افرادی مناسب است؟


 • کسانی که گونه های چاق دارند.
 • پوست گونه های آنها شل شده
 • چین و چروک
 • پوست گونه های آنها افتادگی دارد.

عوارض هایفوتراپی برای لیفت گونه ها


به طور کلی، شواهد نشان می دهد که هایفوتراپی برای لیفت گونه ها عوارض جانبی کمی دارد، اما برخی از افراد ممکن است بلافاصله پس از عمل درد و آزردگی داشته باشند.

تحقیقاتی در کره جنوبی به این نتیجه رسید که هیچ عوارض جانبی جدی در درمان وجود ندارد، اما برخی از بیماران موارد زیر را گزارش دادند:

 • التهاب
 • بی حسی
 • قرمزی
 • کبودی
 • جوش های بنفش

خطرات هایفوتراپی برای لیفت گونه ها چیست؟


خطرات این روش مربوط به سونفیکیشن بدون هدف خاص است (زمانی که بافت اطراف ناحیه تحت درمان تحت تأثیر امواج اولتراسوند قرار می گیرد). خطر احتمالی دیگر، تخریب ناقص ضایعه به دلیل گرمایش ناکافی است.

هایفوتراپی برای استفاده در برخی از نواحی بدن مناسب نیست زیرا امواج اولتراسوند بر برخی نواحی اثر منفی می ‌گذارد، اما رادیولوژیست می ‌تواند با انجام این روش تحت تصویربرداری تشدید مغناطیسی از این اثرات جلوگیری کند.

هزینه هایفوتراپی برای لیفت گونه ها


هزینه هایفوتراپی برای لیفت گونه ها به تعدادی پارامتر مانند امکاناتی که انتخاب کرده اید، تعداد جلساتی که انجام می دهید و کیفیت خدماتی که سفارش می دهید بستگی دارد. هزینه ها از شهر به شهر دیگر نیز متفاوت است. بهترین راه برای اطلاع از هزینه این عمل، صحبت با پزشک زیبایی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی