آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخصصی ترین مرکز تزریق فیلر باسن و اندام

لیفت ابرو با هایفوتراپی چیست؛ مزایا، عوارض و هزینه

۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

درمان با انرژی امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا (High-intensity focused ultrasound) یا به اختصار هایفوتراپی (HIFU)، یک روش درمانی نسبتاً جدید در حوزه زیبایی برای جوانسازی و لیفت پوست است که امروزه برخی از متخصصان آنرا جایگزینی غیر تهاجمی و بدون درد برای جراحی لیفت صورت می‌دانند. در این روش درمانی انرژی امواج فراصوت، تولید کلاژن در پوست را تحریک کرده و منجر به لیفت و کشیده شدن پوست می‌شوند.

لیفت ابرو با هایفوتراپی نسبت به سایر روش‌ها چه مزایایی دارد؟


لیفت ابرو با هایفوتراپی نسبت به سایر روش‌ها چه مزایایی دارد

هایفوتراپی هیچگونه عارضه جانبی ندارد و به همین دلیل منجر به واکنش منفی بدن یا آسیب به پوست نمی‌شود. بلافاصله پس از دریافت هایفوتراپی، فرد می‌تواند براحتی به سر کار خود برگشته یا فعالیت روزمره خود را از سر بگیرد. از آنجایی که هایفوتراپی منجر به تحریک تولید کلاژن طبیعی پوست می‌شود، اثرگذاری و نتایج حاصل از این روش نیز می‌تواند تا ۱۲ الی ۱۸ ماه ماندگاری داشته باشد. علاوه بر این، هایفوتراپی در تمام طول سال قابل اجرا است و محدودیتی از این حیث ندارد. روش موثر درمانی هایفوتراپی، لیفت صورت و نتایج مطلوب را بدون دخالت جراحی و یا هرگونه تزریق تضمین می‌کند. پس از دریافت هایفوتراپی به هیچگونه دوره نقاهتی نیاز نخواهید داشت. هایفوتراپی یا درمان با انرژی امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا یک روش مطمئن و قابل اعتماد است که در طول ۴۰ سال گذشته این روش برای اهداف متعددی در حوزه تشخیص و درمان مورد استفاده قرار گرفته است.

آیا لیفت ابرو با هایفو درد دارد؟


مانند سایر روش‌های جوانسازی و زیبایی صورت، بعد از دریافت هایفوتراپی ممکن است پوست شما دچار قرمزی خفیف و جزئی شود. درصد بسیار پایینی از افراد ممکن است بعد از هایفوتراپی تورم، بی‌حسی یا حساسیت خفیف داشته باشند که تمامی این موارد خفیف و موقتی بوده و در کوتاه مدت برطرف خواهند شد.

با این حال، در طول درمان ممکن است فقط احساس گرما و گزگز خفیفی بکنید که این موارد هم فقط در حین پالس انرژی امواج فراصوت به پوست حس خواهند شد و تنها چند ثانیه طول خواهند کشید. درد یا ناراحتی ناشی از درمان با این روش بسیار جزئی و مختصر بوده و نشانگر تحریک فرآیند کلاژن‌سازی در پوست شماست.

لیفت ابرو با هایفو چگونه است؟


لیفت ابرو با هایفو چگونه استامواج فراصوت تولیدی از دستگاه هایفوتراپی، به صورت تحت کنترل به اعمال دلخواه بروی لایه‌های زیرین پوست، چربی زیر جلدی و لایه عمیق اسمس SMAS (سیستم عضلانی آپونوروتیک سطحی) متمرکز شده تا با افزایش حرارت بدون هیچگونه آسیبی به سطح پوست فرآیند کلاژن‌سازی را تحریک کنند. حرارت ناشی از امواج فراصوت، منجر به سفت و کشیده شدن پوست از طریق سفت شدن لایه اسمس شده و همچنین نازک شدن بافت چربی زیر جلدی و کلاژن بازسازی شده نیز لیفت شدن پوست را به همراه خواهد داشت.

هایفوتراپی نیازی به بیهوشی نداشته و امواج فراصوت از طریق پروب اولتراسوند به پوست منتقل می‌شوند. سایر روش‌های جوانسازی و لیفت پوست قادر به نفوذ به عمقی بیشتر از لایه سطحی پوست نیستند، در حالی که در هایفوتراپی امواج فراصوت به عمق ۳ الی ۴.۵ میلیمتری زیر سطح پوست نیز نفوذ می‌کنند.

در این روش درمانی، چین و چروک‌های ریز اطراف چشم و لب‌ها با استفاده از پروب ۱.۵ تا ۲ میلیمتری و چین و چروک سایر نواحی صورت با پروبی دارای برد ۳ تا ۴.۵ میلیمتری برطرف می‌شوند. افتادگی پوست سایر نواحی بدن نیز با پروب‌های ۶-۹-۱۱ و ۱۳ میلیمتری درمان می‌شوند. در هایفوتراپی، امواج فراصوت به عمق مد نظر نفوذ کرده و انرژی حاصل از این امواج بصورت متمرکز و با شدت بالا بافت همبند زیر جلدی را حرارت می‌دهند و این حرارت منجر به تحریک فرآیند کلاژن‌سازی و بازسازی سلول‌های جدید در لایه‌های زیرین پوست می‌شود.

لیفت ابرو با هایفو چه عوارضی دارد؟


به طور کلی، شواهد نشان می‌دهند که لیفت ابرو با هایفوتراپی عوارض جانبی بسیار جزئی و محدودی دارد. با اینکه شاید برخی از بیماران در طول عمل درد و ناراحتی خفیفی داشته باشند.

نتایج یک مطالعه علمی معتبر در کره جنوبی نشان می‌دهد که هایفوتراپی هیچگونه عوارض جانبی جدی ندارد. تنها برخی از افراد ممکن است بعد از دریافت این درمان عوارض زیر را تجربه کنند:

 • تورم
 • بی حسی
 • قرمزی پوست
 • کبودی
 • راش پوستی

در مطالعه دیگری، محققان دریافتند که برخی از افرادی که هایفوتراپی را بروی صورت یا بدن خود دریافت می‌کنند،‌ بلافاصله پس از درمان احساس درد داشته‌اند که با گذشت ۴ هفته از درمان بطور کامل برطرف شده بود.

در یک مطالعات جدیدتر از منبع معتبر، تنها ۲۵.۳ درصد از افرادی که هایفوتراپی دریافت کردند درد داشتند که درد این افراد نیز بدون هیچگونه مداخله و درمان پزشکی بطور کامل بهبود یافت.

هزینه لیفت ابرو با هایفو چقدر است؟


هزینه لیفت ابرو با هایفو بسته به موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، متفاوت خواهد بود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیفت ابرو با هایفو نیستند؟


 • افراد مبتلا به عفونت فعال پوستی در ناحیه مد نظر برای درمان
 • زنان باردار
 • افرادی که استنت فلزی (فنر) در قلب خود دارند
 • افراد مبتلا به صرع یا دیابت

به چند جلسه درمانی نیاز خواهم داشت؟


تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به وضعیت پوست شما بستگی دارد. در برخی موارد ممکن است تنها به یک جلسه درمان نیاز باشد. در برخی موارد نیز ممکن است به ۲ یا ۳ جلسه درمان متوالی در طی ۳ ماه و بعدا به سالانه ۱ جلسه درمان نیاز باشد. بلافاصله پس از درمان تغییر جزئی و آنی وجود خواهد داشت اما نتایج کلی به مرور زمان و با ادامه روند کلاژن‌سازی و لیفت پوست ظاهر خواهند شد.

نتایج حاصل از هایفوتراپی می‌توانند تا سال‌ها ماندگاری داشته باشند و برای اینکه بتوان کیفیت نتایج را همچنان حفظ کرد، می‌توان در صورت لزوم ترمیم جزئی انجام داد. اینکه هر چند وقت یکبار به جلسات ترمیمی نیاز خواهید داشت، به وضعیت و علائم پیری پوست شما بستگی دارد.

جمع‌ بندی


جمع‌ بندیهایفوتراپی یک روش ایمن و بی خطر، موثر و غیر تهاجمی برای جوانسازی و لیفت پوست است. این روش درمانی نسبت به جراحی لیفت پوست مزایای بیشتری دارد. هیچگونه جای زخم و برشی ناشی از درمان با این روش نخواهید داشت و همچنین هایفوتراپی دوره نقاهتی نیز ندارد. هایفو هزینه کمتری نیز نسبت به جراحی لیفت پوست دارد. اکثریت افراد با گذشت ۳ ماه از درمان متوجه نتایج نهایی هایفوتراپی خود می‌شوند.

چنانچه شما هم بدنبال روش درمانی سریع، بدون درد و غیر تهاجمی برای جوانسازی و لیفت پوست خود هستید، هایفوتراپی در مقایسه با جراحی انتخاب بهتری برای شماست.

البته هایفوتراپی یک روش درمانی معجزه آسا برای رفع علائم پیری نیست. این روش درمانی برای افرادی که شل شدگی پوست خفیف تا متوسطی دارند مناسب است و احتمالا نیاز باشد که جلسات درمانی با هایفو در طول ۱ الی ۲ سال با شروع روند ظبیعی پیری پوست تکرار شود. چنانچه شما دچار علائم شدید و چین و چروک عمیق‌ پوستی باشید، احتمال دارد نتایج مد نظر خود را از هایفوتراپی بدست نیاورید.

هزینهدوره نقاهت

خطرات

لیفت ابرو با هایفو

به عوامل متعددی بستگی داردندارد

قرمزی و تورم خفیف

جراحی لیفت ابرو

به عوامل متعددی بستگی دارد2 الی 4 هفته
 • عوارض بیهوشی
 • خونریزی
 • عفونت
 • لخته شدن خون
 • درد یا برجا ماندن جای زخم
 • ریزش مو در محل برش جراحی

تزریق بوتاکس

به عوامل متعددی بستگی داردندارد
 • سردرد
 • بیحسی
 • اختلال بلع

تزریق ژل

به عوامل متعددی بستگی داردندارد

سرخی پوست

لیزردرمانی

به عوامل متعددی بستگی داردندارد

پوسته پوسته شدن و سرخی پوست

لیفت با نخ

به عوامل متعددی بستگی دارد

۱ هفته

 • کبودی های بسیار کم
 • ورمهای خفیف

سوالات متداول


لیفت ابرو با هایفو چیست؟

هایفوتراپی یا درمان با انرژی امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا (HI-FU) یک روش درمانی نوین است که در آن انرژی حاصل از امواج فراصوت روند کلاژن‌سازی را در بافت‌های زیر جلدی پوست تحریک کرده و در نتیجه این امر منجر به جوانسازی و لیفت پوست می‌شود.

هزینه لیفت ابرو با هایفو چقدر است؟

هزینه لیفت ابرو با هایفو بسته به موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، متفاوت خواهد بود.

آیا لیفت ابرو با هایفو عوارضی هم دارد؟

ممکن است در طول درمان و گاها تا چند ساعت بعد از درمان، پوست قرمز شده و برافروخته به نظر برسد که این امر در عرض چند ساعت بطور کامل برطرف خواهد شد. برخی از مراجعین نیز حساسیت پوست به لمس، تورم خفیف و گزگز پوست را تجربه می‌کنند که تمامی این موارد نیز گذرا بوده و خودبخود رفع خواهند شد. عوارض نادر و غیر محتمل این درمان شامل کبودی یا بی حسی موقت در نواحی تحت درمان می‌شود. بطور کلی مانند سایر عمل‌های زیبایی،‌ در این روش نیز احتمال بروز چندین مورد عوارض جانبی نادر وجود دارد که پزشک تمامی آنها را برای شما شرح خواهد داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ