آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

رفع چاقی صورت و گردن با روش های طبیعی،حداقل تهاجمی، تزریق و …

دلایل مختلفی برای چربی اضافه اطراف گردن و صورت وجود دارد. شایعترین علت چربی اضافه در هر قسمت دیگر از بدن به علت اضافه وزن است. اما اگر شما اضافه وزن ندارید و به تازگی چربی اضافه دور گردن و صورت شما جمع شده است چه؟

بله حتی افرادی که وزن ایده‌آلی دارند میتوانند از چاقی صورت و گردن رنج ببرند. ممکن است علت چنین مشکلی ناشی از جمع شدن آب و علتهای جدی‌تر مثل بالا رفتن سن مسائل هورمونی تیروئید و غدد باشد. یا به لحاظ ژنتیک این مشکل ایجاد شده باشد. بعضی از افراد به علت عوامل ژنتیکی مستعد جمع شدن چربی در اطراف گردن هستند. در این مقاله میخواهیم اطلاعات کاملی راجع به اینکه چطور میتوانیم چربی اطراف گردن و بدن را از بین ببریم ارائه بدهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی درمان مناسب برای رفع چاقی صورت و گردن و یا برای رزرو نوبت در مطب دکتر الناز احمدی متخصص پوست و مو،  با شماره تلفن 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

دلایل اصلی چربی اطراف گردن و صورت


جمع شدن چربی اطراف صورت و گردن معمولا بعد از افزایش وزن رخ میدهد برخی عوامل میتوانند در چاقی صورت نقش داشته باشند که به شرح زیر است :

  • سن یکی از عوامل چاقی برای صورت و گردن است.
  • ممکن است به علت برخی بیماریها باشد.
  • به علت کم آبی بدن بافتهای صورت در یک قسمت جمع میشوند و موجب چاقی صورت شما میشوند.
  • عوامل ژنتیکی
  • داشتن رژیم بد مثلا رژیمی که کربوهیدرات بالا داشته باشد. اعتیادهایی مثل سیگار کشیدن، نوشیدن الکل که منجر به چاقی صورت و گردن میشود.
  • چاقی موجب چاقی صورت و گردن میشود وقتی که کل بدن چاق باشد روی صورت و گردن هم تاثیر میگذارد.
  • وضعیت بد بدن هنگام نشستن و خوابیدن

درمان برای رفع چاقی صورت و گردن


خبر خوب این است که درمانهای بسیار زیاد و عالی وجود دارد که میتواند چربیهای صورت و گردن را برطرف کنند.

به عنوان اولین نکته پزشکان همیشه توصیه میکنند که سعی کنید چربی گردن را با استفاده از روشهای معمولی مثل یک سبک زندگی سالم و داشتن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش کردن از بین ببرید.

ورزشهایی هست که میتوانید برای ناحیه گردن انجام دهید تا چربیهای اطراف گردن را از بین ببرید.

اگر شما بر این عقیده هستید که چربی گردن به علت جمع شدن آب یا موارد هورمونی یا دارویی ایجاد شده است حتما به پزشک مراجعه کنید تا بهترین توصیه دارویی را به شما بدهد.

اگر هر دوی این گزینه‌ها را امتحان کردید یا فکر نمیکنید یکی از اینها علت اصلی مشکل باشند بعضی از درمانهایی زیبایی و جراحی در کلینیک پوست و مو در زعفرانیه وجود دارند که میتوانید از آنها بهره ببرید.

کیبلا

خیلی سخت است که بتوانید از شر چربیهای ناخواسته صورت و گردن رها شوید خیلی از افرادی که ورزش میکنند و رژیم غذایی سالمی دارند فهمیدند که چربیهای زیر چانه خیلی سرسخت هستند و به سادگی از بین نمیروند. کیبلا یک راه حل ساده است.این داروی تزریقی به شما کمک میکند که سلولهای چربی در این نواحی متلاشی شوند و افراد لاغرتر و جوان‌تر به نظر بیایند.

 

کیبلا

 

کیبلا از اسید دئوکسی کولیک که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد ساخته شده است برای اینکه رسوبات چربی ناخواسته را تجزیه کند معمولا در ناحیه زیر چانه تزریق میشود جایی که سلولهای چربی هستند و آنها دیگر قادر به ذخیره شدن یا تجمع نیستند. هرچند ممکن است بیماران نیاز به 2 تا 3 درمان کیبلا داشته باشند تا به نتایج دلخواه خودشان برسند اما نتایج طولانی مدت هستند چون این درمان از بازگشت چربی جلوگیری میکند.

بوتاکس

بوتاکس میتواند به صورت یک درمان زیبایی برای کاهش یا برداشتن چروکها باشد از طریق فلج کردن (به صورت موقت) برخی نواحی صورت استفاده شود. همچنین این درمان میتواند برای لیفت گردن به صورت موقت استفاده شود.این درمان شامل تزریق بوتاکس به نواحی زیر گردن میشود و مجددا خط فک و گردن را به شکل جدیدی درمی‌آورد.

 

بوتاکس

 

این درمان خاص نیاز به چندین تزریق در نواحی مختلف فک و گردن دارد. اگر میخواهید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید حتما در این باره با پزشک خود مشورت کنید اما معمولا تزریق بوتاکس کمتر از ۲۰ دقیقه طول میکشد و پس از انجام عمل نیاز به زمان استراحت ندارد.

تاثیر تزریق بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه طول میکشد.

لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن یا تراشیدن چربی یک درمان جدید است که برای سفت کردن پوست صورت بدون خطر یا زمان استراحت بعد از عمل انجام میشود که تقریبا شبیه لیپوساکشن سنتی است. این درمان زیبایی بسیار کم تهاجمی است که با تکنیک کانولا سریالی پاکتهای موضعی چربی در قسمت پایین صورت و گردن را برمیدارد و در نتیجه پوست اطراف گردن و صورت سفت میشود. تراشیدن صورت از طریق لیپوساکشن برای افرادی که به دنبال جراحی زیبایی لاغری هستند نتایج قابل مشاهده و فوری را ایجاد میکند.

 

لیپوساکشن صورت

 

برای عمل لیپوساکشن گردن و غبغب یک برش کوچک در حد یک اینچ در جایی که قابل مشاهده نیست زیر چانه داده میشود که میتواند کل آن ناحیه را تحت نظر داشت. چربی اضافی از طریق لیپوساکشن برداشته میشود و بند عضلانی دوباره به صورت تقریبی گذاشته میشود. با این روش نه تنها پوست بسیار صاف و خوش فرم میشود بلکه بندهای عضلانی پلاتیسما هم صاف میشوند.

ریکاوری سریعتر و با زمان استراحت کوتاهتر از مزایای این درمان است. بیماران معمولا بعد از چند روز میتوانند به فعالیتهای عادی و همچنین کار خود بازگردند.

لیفت گردن یا صورت

اگر پوست گردن و صورت و یا ماهیچه‌های آنها شل شده‌اند جراحی لیفت میتواند برای شما بهترین راهکار باشد. در طی جراحی لیفت پوست و ماهیچه‌ها از طریق بخیه سفت میشوند و پوستهای اضافی چیده میشوند. جراحی لیفت نسبت به درمانهای دیگر تهاجمی‌تر است و زمان ریکاوری آن بیشتر از 2 هفته طول میکشد.

اولتراپی

سازمان غذا و دارو این دستگاه را به عنوان یک دستگاه غیر تهاجمی تایید کرده است. در این روش از تکنولوژی اولتراسوند استفاده میکند تا بافتهای عمیق پوست را درمان کند . این دستگاه چربیها را به شکل مایع درمی‌آورد و تولید کلاژن را تحریک میکند. از این تکنولوژی میتوانیم برای کاهش چربی بدن و صورت و سفت کردن پوست در هر قسمت از صورت استفاده کنیم. نتایج لیفت این درمان در بالای چشمها روی گردن زیر چانه و قسمت دکلته به لحاظ کلینیکی بسیار عالی است. این درمان حدود ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول میکشد و بستگی به ناحیه‌ای که تحت درمان قرار میگیرد دارد.

 

اولتراپی

 

فقط یک درمان لازم است و نیازی به زمان استراحت ندارد.

هر چند این عمل نتایج مشابهی مثل لیفت صورت به دست نمیدهد اما میتواند ظاهر پوست گردن صورت و دکلته شما را جوانتر و تازه‌تر نشان دهد. بیماران با شرایط دارویی خاص مثل کسانی که باردار هستند یا در مرحله شیردهی‌اند یا ایمپلنت فلزی دارند کاندیدهای مناسبی برای این درمان نیستند.

کاویتاسیون چربی

کاویتاسیون چربی از دستگاه اولتراسوند با فرکانس پایین مستقیما به ناحیه تحت درمان جایی که سلولهای چربی قرار دارند هدایت میشود. سلولها تحت امواج قوی فشار قرار میگیرند و نمیتوانند مقاومت کنند و به ناچار غشای سلولها متلاشی میشوند. این سلولها از طریق سیستم لنفاوی و ادرار دفع میشوند.

درمان های طبیعی برای رفع چاقی صورت و گردن


هر دو قسمت صورت و گردن جز قسمتهای اصلی بدن هستند. هر کسی میخواهد که تمام قسمتهای بدن خود را زیبا کند تا ظاهر زیباتری داشته باشد. علت تجمع چربی روی صورت و گردن تقریبا یکسان است. با پیروی از این نکاتی که برای سلامتی شما توصیه شده است و اثبات شده است میتوانید نتایج قابل توجهی به دست آورید.

حالت بدنی خود را هنگام نشستن اصلاح کنید

ممکن است به نظر خیلی تعجب آور باشد اما وضعیت نامناسب بدن نه تنها روی کمر و ستون فقرات شما تاثیر میگذارد بلکه روی صورت شما هم اثر میگذارد. حالت بدنی ضعیف و نامناسب هنگام نشستن وقتی سر شما خیلی پایین است باعث میشود چانه جمع شود. عضلات گردن و صورت ضعیف میشوند و پوست اطراف این ناحیه شل میشود و حالت انعطاف پذیری خود را از دست میدهد. برای اینکه حالت بدنی خود را هنگام نشستن بهبود ببخشید کمر خود را صاف کنید و صفحه نمایشی که با آن کار میکنید را بالاتر بیاورید تا مجبور نشوید برای انجام کار خود سرتان را زیاد پایین بیاورید.

 

حالت بدنی خود را هنگام نشستن

 

خواب بیشتری داشته باشید و حالت بدنی مناسبی را انتخاب کنید

کمیت و کیفیت خواب به کاهش چربی و وزن ارتباط دارد. کاهش خواب میتواند باعث افزایش اشتها و کاهش متابولیسم شود. همچنین خیلی مهم است که از خوابیدن به پهلو و گذاشتن صورت روی بالش خودداری کنید چون باعث ایجاد چین و چروک روی صورت شما میشود. دانشمندان توصیه میکنند روی کمر خود بخوابید تا صورت شما حالت پف کردگی نداشته باشد و از احتباس آب در یک قسمت جلوگیری میکند.

 

حالت بدنی مناسب

 

جویدن آدامس مانند یک تمرین برای عضلات صورت و گردن است

جویدن آدامس مانند یک تمرین برای عضلات صورت و گردن است علاوه براین بر اساس مطالعه‌ای که انجام شد مشخص شد افرادی که بعد از خوردن غذا آدامس میجوند راحت‌تر احساس سیری میکنند و این موجب میشود میان وعده‌های کمتری استفاده کنند و مقدار چربی به طور جدی کاهش پیدا میکند. برای اینکه سلامت دندانهای خود را حفظ کنید و کالری اضافه وارد رژيم غذایی خودتان نکنید مطمئن شوید که از آدامس بدون شکر استفاده میکنید.

 

جویدن آدامس مانند یک تمرین برای عضلات صورت و گردن

 

از ماسکهای صورت که از مواد اولیه طبیعی درست شده‌اند استفاده کنید

طبیعت بهترین عناصر را برای سلامتی و همچنین درمانهای بهداشتی و زیبایی به شما ارائه میدهد. شما میتوانید از تخم مرغ ،شیر، عسل و گلیسیرین و چای سبز استفاده کنید تا ماسک صورت بسازید این ماسکها کمک میکند که پوست شما مجددا حالت انعطاف پذیری خودش را به دست بیاورد و مرطوب بماند. شیر علاوه بر این که خیلی مغذی است و هم خاصیت ضد پیری دارد شما میتوانید از آن همراه با عسل در ماسک استفاده کنید تا پوست شما را تقویت و سفت کند و از چربی و سموم پاک کند.

 

از ماسکهای صورت که از مواد اولیه طبیعی درست شده‌اند استفاده کنید

 

یاد بگیرید چگونه سوت بزنید و حالت آن را نشان دهید

اگر سوت زدن بلد هستید شما جز افراد خوش شانس هستید اگر سوت زدن بلد نیستید زمان آن رسیده است که آن را امتحان کنید متخصصان میگویند سوت زدن تمرینی خوبی برای صورت و گردن است و میتواند غبغب را کاهش دهد. هنگام نشستن کمر خود را صاف کنید و شانه‌ها را پایین بگیرید و کمی به بالا نگاه کنید و شروع به انجام این تمرین کنید ۱۰ بار ۱۰ تا ۲۰ ثانیه ادامه دهید.

 

سوت زدن

 

غلات کامل، میوه تازه و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل با چربی کاهش یافته سعی کنید کربوهیدراتهای تصفیه شده را با غلات کامل جایگزین کنید اینها به شما کمک میکنند تا چربی شما کاهش پیدا کند.

رژیم غذایی

 

برای داشتن پوستی انعطاف پذیر نرم و سلامت خوردن میوه‌ها و سبزیجات تازه خیلی مفید است. به خاطر داشته باشید که غذاهایی که غنی از آب هستند مثلا خیار خربزه را در رژیم غذایی خود داشته باشید تا سموم بدن را دفع کنند. در عین حال برخی سبزیجات مثل گوجه فرنگی، فلفل دلمه‌ای ،سیر، کدو تنبل را اضافه کنید تا تولید کلاژن در پوست شما افزایش یابد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ