لوگو دکتر الناز احمدی

تزریق ژل لب فانتزی: انواع مدل ها، عوارض بلند مدت، عکس و هزینه

تعداد کمی از افراد لب‌های پر و بی نقصی دارند. افرادی که از ظاهر لب‌هایی خود راضی نیستند می‌توانند از یکی از جدیدترین روش‌ها برای برجسته کردن و شکل دادن موقتی به لب‌های خود استفاده کنند و با استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسید به ظاهر رؤیایی لب‌های خود برسند.

ولی با استفاده از ژل چه فرم‌هایی را می‌توان در لب ایجاد کرد؟ ماندگاری ژل لب و هزینه‌ی آن چقدر است؟ آیا این کار دردناک است؟ در این مقاله پاسخ این سؤالات را خواهید یافت. باید بدانید که این تزریقات حتماً باید توسط یک پزشک ماهد انجام شوند تا خطرات و عوارض جانبی تزریقات به حداقل برسند.

انواع تزریق ژل لب


انواع تزریق ژل لب

حال که با انواع اصلی فرم‌های لب آشنا شدید به نحوه‌ی آرایش صحیح هر فرم اشاره خواهیم کرد.

لب قلبی شکل

لب قلبی یکی از مطلوب‌ترین فرم‌های لب بوده و به دلیل واضح بودن حالت کمانی لب فوقانی به آن لب رومانتیک نیز گفته می‌شود. ممکن است لب تحتانی در این حالت بزرگ‌تر باشد.

لب پر و متناسب

این فرم لب دارای شکلی متناسب بوده که معمولاً لب تحتانی جلوتر قرار می‌گیرد.

لب فوقانی بزرگ

این افراد لب فوقانی بزرگ‌تری داشته و حالت کمانی لب فوقانی به وضوح مشخص نیست. بهتر است در این فرم لب وزن آرایش را به طور متناسب تقسیم کنید.

لب تحتانی بزرگ

در این افراد لب تحتانی بزرگ‌تر از لب فوقانی است.

لب نازک

لب‌های فوقانی و تحتانی در این افراد حجم کمتری داشته و فضای کمتری اشغال می‌کند.

لب پهن

اگر به شما گفته شده که به پهنای صورت خود می‌خندید یعنی لب‌های شما پهن هستند. داشتن لب‌های پهن بعضاً باعث غالب شدن لب بر دیگر اجزای صورت می‌شود.

لب کوچک و گرد

لب‌های کوچک دارای پهنای محدودی بوده ولی برجستگی قابل توجهی دارند. این لب‌ها گرد بوده و با دارا بودن برجستگی طبیعی، مطلوب بسیاری از خانم‌ها هستند.

چه کسانی باید تزریق ژل انجام دهند؟


چه کسانی باید تزریق ژل انجام دهند؟

تزریق ژل یک تصمیم شخصی بوده ولی رفتن به دنبال تمایلات و خواسته‌ها می‌تواند به شما حس توانمندی بدهد.

برای تزریق ژل باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سلامت فیزیکی مناسب
 • انتظارات واقع گرایانه
 • عدم وجود عفونت فعال در دهان مثل برفک و تبخال

بسیاری از افراد با هدف بزرگ‌تر کردن لب‌های خود اقدام به تزریق ژل می‌کنند. بزرگ کردن لب‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد ازجمله:

 • بازیابی اندازه‌ی قبلی لب: با افزایش سن لب‌های شما لاغر و کوچک شده و ممکن است فاصله‌ی لب با بینی و همچنین عرض دهان شما زیاد شود.
 • اصلاح فرم لب: ممکن است لب‌های شما شکل یا اندازه‌ی متفاوتی داشته باشند (عدم تقارن).
 • صاف کردن چین و چروک: زمانی که می‌خندید بعضاً چین و چروک هایی در کنار دهان شما ایجاد می‌شوند.
 • افزایش اعتماد به نفس: تزریق ژل می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

قبل از تزریق ژل چه اتفاقی می افتد؟


قبل از تزریق ژل چه اتفاقی می افتد؟

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از ژل برای افراد زیر 21 سال را تأیید نکرده است درنتیجه برای تزریق تأیید شده باید حداقل 21 سال سن داشته باشید.

قبل از تزریق شما با پزشک خود ملاقات خواهید کرد. پزشک عوامل زیادی ازجمله سلامت روانی و شرایط اجتماعی شما را در نظر خواهد گرفت. ممکن است سؤالات زیر از شما پرسیده شوند:

 • چرا قصد تزریق ژل را دارید؟
 • انتظارات شما از این روش چیست؟
 • آیا به مقدار زیادی در مورد نقایص جزئی بدن خود فکر می‌کنید؟
 • آیا همسر یا دوستانتان شما را تشویق به انجام این کار کرده‌اند؟

سلامت فیزیکی و فرم صورت شما نیز مهم خواهند بود. پزشک وضعیت سلامت عمومی شما ازجمله سوابق بیماری‌ها و عوامل خطر موجود را بررسی خواهد کرد. در مورد آلرژی‌ها و داروهای مصرفی خود نیز با پزشک صحبت کنید.

پزشک صورت شما را بررسی و اندازه گیری کرده و برای پرونده‌ی شما از آن عکس می‌گیرد. برای تصمیم گیری در مورد اندازه‌ی لب‌ها باید ظاهر کلی خود را در نظر بگیرید. تصور کنید که قصد کوتاه کردن موهای خود با مدل جدیدی را دارید و عکسی از مدل موی مورد نظر خود را به آرایشگر نشان می‌دهید. ولی آرایشگر به شما می‌گوید که به دلیل بافت، حجم و طول موهای شما این مدل شبیه به عکس نخواهد شد. به همین ترتیب ممکن است بخواهید که لب‌های شما شبیه به یکی از افراد معروف بشوند ولی به دلیل فرم و اجزای صورت شما این کار ممکن نباشد. از پزشک خود بپرسید که آیا نشان دادن عکس فرد مورد نظر مؤثر است یا خیر. ولی در صورتی که پزشک شما عکس را قبول نکند باید بتوانید به طور دقیق ظاهر مورد انتظار خود را برای پزشک شرح دهید.

در طی عمل تزریق ژل به لب چه اتفاقی خواهد افتاد؟


در طی عمل تزریق ژل به لب چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در طی این عمل پزشک از بی حسی موضعی بر روی لب شما استفاده خواهد کرد. کرم بی حسی معمولاً دارای بنزوکائین، لیدوکائین و تتراکائین است (BLT). حدود 15 تا 30 دقیقه‌ی بعد لب‌های شما بی حس خواهند شد.

اگر به BLT حساسیت داشته باشید ممکن است پزشک از بلوک عصبی استفاده کند که این روش نیز در عرض 15 تا 30 دقیقه لب‌های شما را بی حس خواهد کرد.

سپس پزشک با استفاده از یک سوزن نازک ژل را به بخش‌های موردنظر لب تزریق خواهد کرد که این بخش‌ها ممکن است حاشیه‌ی لب، قوس وسط لب فوقانی یا گوشه‌های دهان باشند. در طی این عمل دردی احساس نخواهید کرد ولی ممکن است بر روی لب‌های خود احساس فشار کرده و چشم‌های شما نیز پر از اشک شود. به طور میانگین 1 میلی لیتر ژل به لب‌های شما تزریق می‌شود که تقریباً برابر با یک پنجم قاشق چایخوری خواهد بود. سوزن بیش از 2.5 میلیمتر وارد پوست شما نخواهد شد.

ممکن است به منظور کاهش تورم و کبودی از کمپرس سرد بر روی لب‌های شما استفاده شود. این روش ممکن است بین 30 دقیقه تا 2 ساعت زمان ببرد.

پس از تزریق ژل چه اتفاقی خواهد افتاد؟


پس از تزریق ژل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پس از انجام تزریقات پزشک به آرامی لب شما را ماساژ خواهد داد تا ژل جذب شود. همچنین ممکن است بر روی لب شما کمپرس یخ گذاشته شود.

پس از آن به مدت 15 دقیقه تحت نظر پزشک خواهید بود و پس از اطمینان از عدم ایجاد عوارض جانبی مثل سرگیجه، تهوع یا خونریزی شدید می‌توانید به خانه بروید. بی حسی موضعی شما را خسته یا خواب آلود نکرده و می‌توانید پس از تزریق رانندگی کنید ولی بهتر است برای این کار از فرد دیگری بخواهید تا شما را به خانه ببرد.

پس از تزریق لب‌های شما متورم، حساس و کبود خواهند شد. تورم معمولاً پس از 24 تا 48 ساعت از بین خواهد رفت ولی ممکن است تا یک هفته نیز زمان ببرد.

پزشک یک نوبت ویزیت برای دو هفته بعد به شما خواهد داد تا لب‌های شما را مجدداً بررسی کند. در این جلسه نیز از لب‌های شما عکس برداری شده و با عکس‌های قبلی پرونده مقایسه می‌شوند.

اقدامات زیر می‌توانند به شما در روند بهبودی کمک کنند:

 • می‌توانید به منظور کاهش التهاب، درد و تورم به مدت 10 دقیقه از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از مصرف رژ لب، بالم لب و هرگونه محصولات آرایشی بهداشتی دیگر به مدت 24 ساعت خودداری کنید.
 • از دست زدن به لب‌های خود اجتناب کرده و از بوسیدن و استفاده از نی نیز خودداری کنید.
 • به هنگام مسواک زدن مراقب لب‌های خود باشید.
 • مقادیر زیادی آب بنوشید.
 • حداقل به مدت 24 ساعت ورزش نکنید.

خطرات تزریق ژل


خطرات تزریق ژل

عوارض جانبی ژل هیالورونیک اسید محدود بوده و تنها به مدت چند روز باقی می‌ماند. ازجمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی از محل تزریق
 • تورم و کبودی
 • قرمزی و حساس شدن محل تزریق
 • فعال شدن تبخال لب یا نواحی اطراف آن

ازجمله عوارض جانبی جدی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تورم شدید و طولانی یا کبودی بیش از یک هفته تا 10 روز
 • عدم تقارن لب‌ها
 • ایجاد توده و برآمدگی بر روی لب
 • عفونت
 • تزریق به داخل عروق خونی که باعث از دست رفتن بافت خواهد شد.
 • ایجاد زخم، بافت اسکار و سفت شدن لب
 • واکنش آلرژیک که باعث قرمزی، تورم و خارش اطراف لب می‌شود.

در صورت مشاهده‌ی تورم شدید یا ایجاد تب، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

هزینه‌ی تزریق ژل به لب


هزینه‌ی تزریق ژل به لب

هزینه‌ی این عمل بسته به موارد زیر متفاوت خواهد بود:

 • نوع عمل انجام شده
 • تجربه‌ی پزشک
 • محل زندگی شما

هزینه‌ی ژل معمولاً بر اساس تعداد سرنگ تزریق شده محاسبه شده و هزینه‌ی نهایی به میزان ماده‌ی مصرفی بستگی خواهد داشت. اکثر افراد بیش از یک یا دو سرنگ نیاز نخواهند داشت. اکثر شرکت‌های بیمه جراحی‌های زیبایی و عوارض ایجاد شده‌ی ناشی از آن‌ها را پوشش نمی‌دهند. قبل از انجام تزریق حتماً در مورد کلیه‌ی هزینه‌ها مطمئن شده و از پزشک خود در مورد نحوه‌های پرداخت سؤال کنید.

سؤالات متداول


ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ماندگاری ژل معمولاً بین 12 تا 18 ماه بوده که به سن و سرعت متابولیسم بدن شما بستگی خواهد داشت. افراد جوان معمولاً متابولیسم سریع‌تری داشته و ماندگاری ژل در آن‌ها کمتر است.

آیا تزریق ژل دردناک است؟

تزریق ژل به لب روشی ساده و غیرتهاجمی بوده و درد ایجاد نخواهد کرد. پزشک به منظور بهبود حجم و فرم لب‌های شما می‌تواند انواع مختلفی از ژل‌ها را استفاده کند. پیشرفت‌های ایجاد شده در زمینه‌ی پزشکی زیبایی، تزریق ژل به لب را بسیار ایمن و ساده‌تر کرده است.

اگر تزریق ژل را متوقف کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر تزریق ژل را به مقدار بیش از حد انجام نداده و برای این کار به پزشک مراجعه کرده باشید، لب‌های شما کشیده نخواهند شد درنتیجه اگر قصد توقف تزریقات را داشته باشید لب‌های شما به حالت عادی خود باز می‌گردند.

آیا پس از تزریق ژل می‌توانم از وازلین بر روی لب‌های خود استفاده کنم؟

تا 24 ساعت پس از تزریق ژل از هیچ محصول آرایشی بر روی لب خود استفاده نکنید. اگر قصد چرب کردن لب‌های خود را دارید تنها می‌توانید از وازلین استفاده کنید. این کار را با انگشت تمیز و یا پنبه انجام دهید.

آیا تزریق ژل به لب آسیب می‌رساند؟

استفاده‌ی بیش از حد از ژل می‌تواند باعث کشیده شدن پوست لب شما شود. در این صورت می‌توان با استفاده از عمل جراحی پوست اضافی را برداشت.

آیا بوسیدن باعث حرکت ژل می‌شود؟

پس از گذشت زمان لازم برای بهبودی لب، بوسیدن مشکلی نداشته و تاثیری بر روی ژل نخواهد گذاشت.

چه زمانی پس از تزریق ژل عمل بوسیدن ممکن خواهد بود؟

به منظور حفظ ظاهر جدید توصیه می‌شود که حداقل به مدت 72 ساعت از این کار پرهیز کنید که این زمان در صورت وجود کبودی و تورم افزایش خواهد یافت.

آیا پس از تزریق ژل می‌توانم مسواک بزنم؟

برای مسواک زدن از مسواک‌های کوچک مخصوص کودکان استفاده کنید.

خوابیدن پس از تزریق ژل به چه صورت خواهد بود؟

خوابیدن به پشت بی خطرترین حالت پس از هر عمل زیبایی است. در شب اول پس از تزریق با استفاده از یک بالش اضافه سر خود را کمی بالا نگه دارید تا از تورم جلوگیری شده و ژل تزریق شده حرکت نکند.

آیا پس از تزریق ژل می‌توانم غذا بخورم؟

توصیه می‌شود که قبل از غذا خوردن تا رفع کامل اثر داروی بی حسی صبر کنید تا به طور اتفاقی لب خود را گاز نگیرید. همچنین توصیه می‌شود که در 24 ساعت اول پس از تزریق از خوردن غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ