آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخصصی ترین مرکز تزریق فیلر باسن و اندام

تزریق ژل لب به مدل روسی و موارد مهم درمورد آن

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

ژل لب روسی بر اساس عروسک‌های روسی و لب‌های این عروسک‌ها الگوبرداری و ساخته شده است. تزریق ژل لب روسی با افزایش حجم و بالا بردن بخش مرکزی لب، سبب برجسته شدن ناحیه میانی لب بالا و فرم‌دهی لب به شکل قلب می‌شود. تزریق ژل لب روسی با حجم‌دهی در قسمت مرکزی لب، باعث ایجاد ظاهری شبیه به عروسک‌ می‌شود.

تزریق ژل لب روسی یک تکنیک پیشرفته است و به تجربه و مهارت زیادی از جانب متخصص پوست و مو و یا جراح پلاستیک جهت دستیابی به بهترین نتیجه نیاز دارد. دکتر الناز احمدی یکی از باتجربه‌ترین متخصصین در زمینه روش‌های تزریق ژل می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تزریق ژل لب به روش روسی و رزرو وقت مشاوره در کلینیک زیبایی دکتر الناز احمدی با شماره 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

تزریق ژل لب روسی


تزریق ژل لب روسی

در روش تزریق ژل لب روسی، از ژل جهت فرم‌دهی لب‌ها به شکل قلب و حجم‌دهی در بخش مرکزی لب استفاده می‌شود. این روش سبب زیباسازی لب‌ها می‌شود؛ البته هدف از تزریق ژل لب روسی به غیر از افزایش حجم، افزایش ارتفاع لب‌ها نیز می‌باشد. متخصص با توجه به ساختار صورت متقاضی، از تزریق ژل جهت فرم‌دهی لب‌ها استفاده می‌کند.

تکنیک روسی، به مجموعه‌ای از تکنیک‌ها گفته می‌شود که سبب افزایش ارتفاع لب‌ها می‌شوند. در نتیجه حجم لب فوقانی افزایش پیدا کرده و گودی عمودی میان لب بالا و بینی کوتاه‌تر به نظر می‌رسد. همچنین در لب پایین نیز خمیدگی بیشتری به سمت چانه ایجاد می‌شود. در این تکنیک، دو طرف لب‌ها همچنان با صورت در یک راستا قرار می‌گیرند و ظاهر لب‌ها به شکل لب عروسک یا قلب در خواهد آمد.

مزایای تزریق ژل لب روسی


مزایای تزریق ژل لب روسی

افزایش حجم لب‌ها

یکی از مهم‌ترین مزایای تزریق ژل لب روسی، بهبود ظاهری لب‌ها می‌باشد. افزایش حجم لب‌ها باعث می‌شود شخص جوان‌تر به نظر برسد. فرم‌دهی و زیباسازی لب باعث می‌شود که اعتماد به نفس شخص در موقعیت‌های مختلف اجتماعی افزایش پیدا می‌کند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل لب روسی هستند؟


متقضیان جوانی که تمایل به افزایش حجم لب‌های خود دارند، کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل لب روسی هستند. متقاضی بایستی بایستی از لحاظ سلامتی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد و از سیگار استفاده نکند. مصرف سیگار باعث بروز عارضه‌های مختلفی شده و در نتیجه‌ی حاصل از تزریق ژل لب تداخل ایجاد می‌کند. همچنین متقاضی باید انتظارات واقع‌بینانه نسبت به درمان داشته باشد. اگر متقاضی دارای لب‌های بسیار نازکی باشد، امکان دارد تزریق ژل لب سبب دستیابی به نتیجه غیر طبیعی شود. در واقع متقاضی بایستی به ویژگی‌های ظاهری صورت خود توجه داشته باشد و از تقلید ظاهر  افراد در رسانه‌های اجتماعی خودداری کند.

افزایش حجم طبیعی

استفاده از محصولاتی مانند ژوویدرم سبب دستیابی به نتیجه طبیعی می‌شود چرا که این ژل‌ها از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. با توجه به این که این ماده طبیعی است، احتمال بروز کبودی کاهش پیدا می‌کند. ژل به طور طبیعی جذب شده و تقریبا هر شش ماه یک بار جهت حفظ نتیجه درمان، تزریق ژل بایستی دوباره انجام شود.

عدم بروز عوارض جانبی

در ارتباط با ژل‌های اسید هیالورونیک، به ندرت امکان دارد واکنش آلرژیک و عوارض جانبی بروز کنند. متقاضی باید در جلسه مشاوره، در مورد آلرژی یا داروهای مصرفی خود با متخصص مشورت کند تا از انتخاب ژل مناسب اطمینان حاصل شود. در صورت احتمال بروز آلرژی، امکان دارد پزشک در ابتدا مقدار کمی از ژل را در بازوی بیمار تزریق کند تا از عدم بروز آلرژی اطمینان حاصل شود.

کوتاه بودن دوره بهبودی

بیشتر افراد یک روز پس از تزریق ژل لب روسی می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهند. با توجه به تاثیر قابل توجه ژل بر ظاهر و همچنین افزایش اعتماد به نفس متقاضی، توصیه می‌شود پیش از استفاده از دیگر گزینه‌های جراحی زیبایی از روش تزریق ژل لب روسی استفاده شود.

نحوه تزریق ژل لب روسی


نحوه تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به طور عمودی از قسمت پایه لب آغاز شده و ژل به طرف خارج و به سمت حاشیه لب حرکت داده می‌شود. بیشتر روش‌های دیگر تزریق ژل، به منظور افزایش حجم لب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در روش تزریق ژل لب روسی، از تکنیک پیشرفته‌تری استفاده می‌شود. همانگونه که ذکر شد در این روش تزریق ژل به طور عمودی از قسمت پایه لب آغاز شده و ژل به طرف خارج و به سمت حاشیه لب حرکت داده می‌شود. این روش به مهارت و تجربه زیاد و دانش وسیع در ارتباط با ساختار صورت و لب نیاز دارد. بنابر این مراجعه به متخصص با تجربه از اهمیت زیادی برخوردار است.

انجام تزریق ژل لب روسی به چقدر زمان نیاز دارد؟

معمولا تزریق ژل لب روسی به 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد. البته این زمان به مقدار ژل مورد نیاز و تراکم بافت لب متقاضی بستگی دارد.

آیا تزریق ژل لب روسی باعث ایجاد درد می‌شود؟

خیر. در این روش از نقاط کمتری برای تزریق ژل استفاده می‌شود و تنها یک تزریق در حاشیه لب انجام می‌شود. بنابر این میزان بروز درد به حداقل می‌رسد.

بهتر است که در زمان تزریق ژل لب روسی از ماده بی‌حس‌کننده استفاده نشود. ماده بی‌حس‌کننده می‌تواند در بروز کبودی لب و ایجاد عدم تقارن و افزایش زمان بهبودی موثر باشد. در بیشتر محصولات، ژل با لیدوکائین (ماده بی‌حسی) ترکیب شده است. البته متخصص معمولا از کرم بی‌حسی پیش از تزریق استفاده می‌کند تا از عدم بروز درد اطمینان حاصل کند.

آیا پس از تزریق ژل لب روسی به زمان بهبودی نیاز است؟

امکان دارد به علت کبودی پس از تزریق، زمان بهبودی پس از تزریق ژل لب روسی نسبت به تزریق ژل‌های دیگر کمی طولانی‌تر باشد. در برخی از موارد کبودی شدیدتر است. بروز کبودی نیازی به نگرانی ندارد و خود به خود بهبود پیدا می‌کند.

اقدامات مورد نیاز قبل از تزریق ژل لب روسی


برای افرادی که با تزریق ژل لب آشنایی ندارند، امکان دارد این روش باعث ایجاد نگرانی شود. پیش از تزریق ژل لب روسی و جهت دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش، اقدامات زیر بایستی در نظر گرفته شوند.

خودداری از مصرف الکل

24 ساعت پیش از تزریق ژل لب روسی، مصرف الکل بایستی به حداقل رسانده شود. الکل می‌تواند سبب رقیق شدن خون و افزایش احتمال بروز کبودی شود. توصیه می‌شود که حداقل 3 روز پیش از درمان از مصرف الکل خودداری شود.

خودداری از مصرف برخی از داروها

پیش از تزریق ژل بایستی از مصرف برخی از داروها اجتناب شود. به این منظور متقاضی باید جهت کاهش احتمال کبودی، از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون برای مدت حداقل یک هفته پیش از تزریق خودداری کند. همچنین موارد زیر بایستی در نظر گرفته شوند:

  • اجتناب از مصرف هر گونه داروی ضد التهابی غیر استروئیدی مانند آسپیرین، ادویل، الِو (Aleve)، نوپرین، بافرین، ایبوپروفن. مصرف تایلنول باعث بروز عوارض نمی‌شود.
  • خودداری از مصرف هر گونه مکمل گیاهی مانند روغن ماهی، جینکو، زنجبیل، علف چای (گل راعی) و قرص سیر اما بیمار می‌تواند از مولتی‌ویتامین استفاده کند.
  • در ارتباط با وجود سابقه آلرژی و داروهای که بیمار در حال حاضر مصرف می‌کند بایستی با پزشک مشورت شود.

خودداری از مصرف مواد غذایی حاوی نمک زیاد

متقاضی بایستی از مصرف مواد غذایی حاوی نمک زیاد چند روز قبل و بعد از تزریق ژل لب روسی خودداری کند؛ چرا که سدیم بیش از حد باعث حفظ آب در بدن شده و در نهایت می‌تواند سبب تشدید کبودی شود.

ارائه سابقه پزشکی در جلسه مشاوره

در صورت وجود سابقه تبخال بایستی به متخصص اطلاع داده شود. تزریق ژل لب روسی می‌تواند سبب گسترش این عارضه شود. همچنین در صورت استفاده از روش‌های درمان مربوط به سرکوب سیستم ایمنی نیز متقاضی بایستی به متخصص اطلاع دهد.

در صورتی که متقاضی باردار باشد و یا در دوره شیردهی قرار داشته باشد، بایستی به متخصص اطلاع داده شود چرا که ایمنی تزریق ژل لب روسی بر روی این افراد ارزیابی نشده و در این موارد تزریق نباید انجام شود.

اقدامات مراقبتی پس از تزریق ژل لب روسی


اقدامات مراقبتی پس از تزریق ژل لب روسی

در صورت وجود کبودی در ناحیه تزریق، می‌توان از کرم آلوئه ورا، ویتامین K و یا آرنیکا استفاده کرد. پیش از استفاده از این کرم‌ها بایستی با متخصص مشورت شود.

می‌توان از کیسه یخ یا قطعات یخ در یک پارچه نازک بر روی لب استفاده کرد. این روش به تسکین ورم، خارش، کبودی و هر گونه درد کمک می‌کند.

بایستی از انجام ورزش‌های سنگین برای مدت 24 تا 48 ساعت پس از تزریق ژل لب روسی خودداری شود. بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب ناشی از ورزش می‌تواند سبب تشدید ورم و کبودی شود. متقاضی می‌تواند در فعالیت‌های سبک مانند پیاده‌روی شرکت کند.

نوشیدن مقادیر زیاد آب به بهبود بدن کمک می‌کند. متقاضی بایستی میوه‌ها و سبزیجات دارای خاصیت آبرسانی به بدن مصرف کرده و از مصرف سدیم بیش از حد خودداری کند چرا که می‌تواند سبب تشدید ورم شود.

برای مدت 48 ساعت پس از تزریق ژل بایستی از قرار گرفتن در محیط با دمای بالا مانند حمام بخار یا سونا خودداری شود. دمای بالا می‌تواند باعث تشدید ورم شود.

در ارتباط با این که از چه داروی مُسکنی می‌توان پس از تزریق ژل استفاده کرد، باید از پزشک کسب اطلاع شود. در صورتی که از تزریق ژل لب روسی برای رویداد خاصی استفاده شود، بایستی بین درمان و رویداد مورد نظر زمان کافی جهت بهبود کامل در نظر گرفته شود.

جهت کاهش ورم، در زمان خواب بایستی سر بر روی بالش کمی به سمت بالا نگه داشته شود. از خوابیدن بر روی صورت باید اجتناب شود. همچنین متقاضی باید از استفاده از محصولات آرایشی بر روی  لب‌ها به مدت 24 ساعت پس از تزریق ژل خودداری کند.

نتایج حاصل از تزریق ژل لب روسی


نتایج حاصل از تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به همراه اقدامات پیش از تزریق به 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد. نتایج تزریق ژل لب روسی پس از 2 هفته قابل مشاهده هستند. در طول این مدت حجم لب فوقانی افزایش پیدا کرده و فرم لب به شکل قلب در خواهد آمد. در ارتباط با ماندگاری تزریق ژل لب روسی بایستی توجه شود که تزریق ژل به این روش برای مدت 6 تا 12 ماه ماندگار می‌باشد و هر 3 تا 9 ماه به ترمیم نیاز می‌باشد.

عوارض تزریق ژل لب روسی


امکان دارد تزریق ژل لب روسی باعث بروز عوارض شود. در صورتی که تکنیک تزریق ژل به درستی مورد استفاده قرار نگیرد، ممکن است عوارض شدید بروز کرده و منجر به آسیب‌دیدگی بلندمدت و حتی دائمی شود. تعداد زیادی از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، دارای تجربه کافی جهت تزریق ژل لب روسی نمی‌باشند. عدم تزریق ژل به روش غیر صحیح می‌تواند باعث عدم تقارن، عفونت و حتی مرگ بافت شود. به همین جهت بایستی از مراجعه به متخصص باتجربه و استفاده از محصولات با کیفیت بالا اطمینان حاصل شود.

دیگر عوارض تزریق ژل لب روسی شامل:

  • کبودی
  • خارش
  • ورم
  • درد (یا حساسیت به لمس)
  • قرمزی
  • راش پوستی

این عوارض موقتی هستند و بایستی پس از 2 هفته بهبود پیدا کنند.

سوالات رایج در مورد تزریق ژل لب روسی


تفاوت بین تکنیک استاندارد و تکنیک تزریق ژل لب روسی چیست؟

معمولا ژل‌های استاندارد به صورت افقی در لب تزریق می‌شوند و در نتیجه حجم‌دهی به لب‌ها به شکل یکنواخت انجام می‌شود. ولی در روش تزریق ژل لب روسی، از سرنگ کوچک‌تر استفاده شده و با تمرکز بر قسمت مرکزی لب‌ها، تزریق مقادیر کم از ژل به شکل عمودی انجام می‌شود. همچنین به جای افزایش حجم در کل لب‌ها، هدف از روش تزریق ژل لب روسی، افزایش ارتفاع لب می‌باشد. بنابر این در این روش فرم لب‌ها به شکل قلب در خواهد آمد.

تزریق ژل لب روسی به چقدر زمان نیاز دارد؟

کل روند تزریق ژل لب روسی 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد.

تزریق ژل لب روسی چقدر ماندگار می‌باشد؟

تزریق ژل لب روسی بسته به محصول مورد نظر بین 6 تا 12 ماه ماندگار می‌باشد و هر 3 تا 9 ماه یک بار به ترمیم نیاز می‌باشد.

آیا جهت حفظ نتیجه درمان به حل کردن ژل نیازی می‌باشد؟

خیر. در صورتی که قبلا از تکنیک تزریق ژل لب روسی استفاده شده باشد، به حل کردن ژل نیازی نمی‌باشد. جهت حفظ نتیجه درمان می‌توان از جلسات درمانی تکمیلی استفاده کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ